REKLAMA

Koniec roku szkolnego w szkołach gminy Końskie z pożegnaniem dyrektorów [wideo, zdjęcia]

W Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich oraz Zespole Placówek Oświatowych w Rogowie zakończenia roku szkolnego 2022/2023 miały szczególny wymiar. Pożegnano bowiem wieloletnich dyrektorów tych placówek: Jarosława Drzazgę oraz Waldemara Wiktorowskiego. 

REKLAMA

W sumie na terenie gminy Końskie w piątek wakacje rozpoczęło 2261 uczniów, a rok szkolny zakończyło też 1224 przedszkolaków. Najwięcej uczniów pożegnało się na dwa miesiące z murami koneckiej jedynki – dokładnie 674. I to właśnie w tej szkole imienia Emilii Plater było bardzo wzruszająco. Społeczność pożegnała wieloletniego dyrektora placówki Jarosława Drzazgę –„Jako dyrektor w tej szkole spędziłem 20 lat. W zasadzie to była moja pierwsza placówka i jestem w niej w dalszym ciągu, już 39 rok pracy. To, że wytrzymałem tak długo to jest zasługa władz samorządowych, za co bardzo dziękuję” – przemawiał Drzazga.

Kilka słów do odchodzącego dyrektora, ale i całej społeczności oświatowej miasta i gminy Końskie skierował burmistrz Końskich Krzysztof Obratański –„W tej szkole zamyka się pewna epoka. Nie tylko dla Was uczniowie, absolwenci, którzy kończycie tę szkołę i będziecie szli fascynującymi ścieżkami innych doznań edukacyjnych. Również dlatego, że przychodzi nam się dzisiaj pożegnać z p. dyrektorem Jarosławem Drzazgą, który zaznaczył w historii szkoły niezatarte piętno. To cała epoka i chociaż za chwilę to Wy uczniowie otrzymacie świadectwa to chciałbym powiedzieć, że gdyby  należało wręczać dyrektorom to dyrektor Jarosław Drzazga otrzymałby z czerwonym paskiem. Panie dyrektorze za lata pracy, współpracę chciałbym panu serdecznie podziękować” – mówił burmistrz Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Władzę w trakcie uroczystości reprezentowali także wiceburmistrz Krzysztof Jasiński i naczelniczka gminnej oświaty Krystyna Milczarek. Obecny na miejscu był także członek Zarządu Powiatu Koneckiego Dariusz Banasik. Wiadomo już, że dyrektora Drzazgę od 1 września zastąpi Paweł Milcarek, który dotychczas zarządzał szkołą w Kazanowie.

Podobne emocje miały miejsce w Rogowie. Tam podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego żegnano dyrektora Waldemara Wiktorowskiego. Zanim jednak to nastąpiło złożył on życzenia społeczności szkolnej –„Drodzy uczniowie zasłużyliście na odpoczynek i życzę Wam by najpiękniejsze wakacyjne miesiące były dla Was czasem złapania oddechu przed następnym rokiem szkolnym. Wypoczywajcie więc zdrowo, a przede wszystkim bezpiecznie abyście mogli szczęśliwie spotkać się czwartego września” – mówił Wiktorowski.

I tam zarządcę placówki żegnali przedstawiciele gminy Końskie –„Panu dyrektorowi za lata pracy tutaj w szkole i jako nauczyciel i jako dyrektor pragniemy serdecznie podziękować. Te brawa są dowodem na to, że to nie tylko moja opinia. Jego praca była zauważona, ceniona i że udało mu się z tej społeczności lokalnej stworzyć prawdziwą szkolną rodzinę” – przemawiał burmistrz Krzysztof Obratański.

Stanowisko dyrektora w tej szkole od 1 września obejmie dotychczasowy zastępca – Beata Gawrońska. Natomiast młodzież do szkolnych murów powróci już 4 września.

Zdjęcia:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich:

Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie:

REKLAMA

3 thoughts on “Koniec roku szkolnego w szkołach gminy Końskie z pożegnaniem dyrektorów [wideo, zdjęcia]

  1. Niedouk pisze:

    Zaoczny, tę szkołę nie tą szkołę. Choć druga forma jest dopuszczalna ale nie polecana.

  2. Uczeń sp1 pisze:

    Miałem z tym gościem muzykę wiele lat temu. Wiecznie był nawalony na lekcjach

  3. Mefisto pisze:

    Panny niech zepną włosy na dobrą drogę kariery uczniowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *