REKLAMA

Konkurs dla uczniów w ramach Sprzątania Świata [wideo]

Wojciech Owczarek ogłasza ekologiczny konkurs dla uczniów wszystkich przedszkoli, szkół podstawowych i średnich na terenie Końskich. Najlepsze Szkoły otrzymają nagrody za Sprzątanie Świata.

REKLAMA

Zmagania będą polegały na uwiecznieniu działań dzieci i młodzieży w ramach popularnej akcji ekologicznej. Ma to związek z rosnącym zainteresowaniem dbania o naszą planetę.

– „W czerwcu bieżącego roku, wspólnie z młodzieżą oraz kadrą pedagogiczną, między innymi ze Szkoły Podstawowej w Rogowie, rozpoczęliśmy wspólne dzieło pomocy najbardziej potrzebującym poprzez zbieranie nakrętek. Ich sprzedaż to nie tylko wymierne środki na wspomnianą pomoc, ale też wspieranie idei recyklingu, niezbędnego elementu troski o środowisko naturalne […] W związku z ogromnym zainteresowaniem tym przedsięwzięciem, a przede wszystkim aktywnością młodzieży ze szkół naszego regionu oraz zbliżającą się międzynarodową kampanią ekologiczną Sprzątanie Świata, postanowiłem ogłosić konkurs skierowany do wszystkich przedszkoli i szkół z terenu naszego miasta. Jedynym zadaniem, jakie stoi przed uczestnikami, jest wiarygodne i ciekawe udokumentowanie swojego uczestnictwa w akcji Sprzątania Świata w formie zdjęć lub filmu” – mówił Wojciech Owczarek

REKLAMA

Dla najlepszych przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich przewidziano nagrody w formie metalowych serc na nakrętki, które potem przeznaczane są na cele dobroczynne. Konkurs ma na celu zmianę nawyków i zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Udział mogą wziąć zarówno szkoły publiczne jak i prywatne.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września na adres mailowy: [email protected]

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *