REKLAMA

Konsekwencje zmiany płacy minimalnej w 2023

Szalejąca inflacja, wzrost cen towarów oraz nieustannie podnoszony standard życia – to czynniki, które prawdopodobnie płynęły na decyzję o planowanym zwiększeniu kwoty płacy minimalnej w 2023 roku. Proces ten ma odbyć się dwustopniowo. W jego pierwszym etapie kwota ta ulegnie podniesieniu do 3490 zł, natomiast drugi przyniesie podwyżkę do 3600 zł. Choć dla pracowników to dobra wiadomość, pracodawcy muszą przygotować się na wiele mniej korzystnych dla siebie zmian. Jakich na przykład?

REKLAMA

Jak podniesienie płacy minimalnej wpłynie na przedsiębiorców?

W przypadku osób zarabiających tzw. „najniższą krajową” konieczne będzie zaktualizowanie umowy. Co więcej, wraz ze wzrostem płacy minimalnej wzrasta też wartość podatku, którą pracodawca wpłacać musi do urzędu ZUS. To z kolei spowoduje, że przedsiębiorcy zostaną zobligowani do przeznaczenia wyższej kwoty na wynagrodzenia. W celu zapoznania się bliżej z zakresem konsekwencji planowanych zmian, skorzystać można z doradztwa, które oferuje spółka https://ca-staff.eu/. Działający w jej ramach eksperci świadczą usługi outsourcingowe kadr i płac, a także w wielu innych obszarach. Z ich pomocy możesz skorzystać jednorazowo lub nawiązać stałą współpracę.

REKLAMA

Co jeszcze oferuje firma outsourcingowa?

Nie każdy przedsiębiorca ma czas i odpowiednie kompetencje, by samodzielnie zarządzać całą firmą. Stworzenie dodatkowych działów to natomiast wysokie koszty przeszkolenia oraz utrzymania pracowników i z tego powodu coraz więcej przedsiębiorstw stawia na pomoc jednostek zewnętrznych. Ze wsparcia outsourcingowego można skorzystać w jednej konkretnej dziedzinie (jak na przykład system kadr i płac, audyty, obsługa benefitów, oceny pracowników czy doradztwo HR) lub w kilku jednocześnie. To sposób na profesjonalne prowadzenie firmy oraz uniknięcie wielu błędów i niedopatrzeń.

Nie wiesz, jakich konsekwencji oczekiwać w związku z podniesieniem płacy minimalnej w 2023 roku, a może potrzebujesz pomocy w innym aspekcie prowadzenia swojej działalności? Wybierz opłacalne rozwiązanie, jakim jest pomoc firmy outsourcingowej.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

One thought on “Konsekwencje zmiany płacy minimalnej w 2023

  1. PolskiWęgiel pisze:

    Rozdawanie pieniędzy to rekordowa inflacja jaką mamy teraz. Polska góra w Europie dzięki pisiorą. Polski cukier w Polsce po 7zł i ten sam w Cechach po 4zł. Piorą im mózgi w TVP Info i ogłupiają ludzi. Pisiory dbają o swój bezrobotny, patologiczny elektorat który nie musi pracować tylko chodzić po zasiłki.

Dodaj komentarz