REKLAMA

Końskie: Będzie festyn na rzecz Ukrainy. Organizatorem uchodźczyni [wideo, zdjęcia]

Kristina Matvienko przybyła do Polski z milionami uchodźców. Wraz z dziećmi uciekła z ogarniętej wojną Ukrainy. Bardzo szybko jednak odnalazła się w naszym kraju, w powiecie koneckim i zaczęła czynić dobro. Dziś zaprasza na charytatywny festyn, który odbędzie się w niedzielę 9 października, a także do wsparcia Fundacji „Marzyciele”, której celem jest budowa centrum pomocy ofiarom wojny w ukraińskich Karpatach. 

REKLAMA

„Marzyciele” w Ukrainie nieformalnie działają już od kilkunastu lat. Wojna organizacji uniemożliwiła rozwój, ale Kristina Matvienko postanowiła przenieść jej działania do Polski i sformalizować jej strukturę –„Nasza charytatywna organizacja powstała w tym roku, ale pracę rozpoczęliśmy w 2009 roku. Organizowaliśmy mnóstwo koncertów charytatywnych, wydarzeń weekendowych dla dzieci, rodzin, dla ludzi którzy mieli problem ze swoim życiem i którym mogliśmy pomóc. Teraz chcemy pomagać dzieciom i rodzinom poszkodowanym w wyniku wojny. Chcemy pomagać poprzez zbudowanie centrum dla dzieci, rodzin, żołnierzy, w którym będą oni mogli znaleźć pomoc na różnym szczeblu. Postanowiliśmy zbudować to centrum w górach, w ukraińskich Karpatach”   – opowiada nam Kristina.

W Polsce fundacja ma zbierać środki na wspomnianą budowę centrum pomocy, które ma działać głównie z myślą o ukraińskich dzieciach. Jednak pierwszą inicjatywą jest festyn, który odbędzie się przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, czyli na placu obok kościoła przy ulicy Robotniczej w niedzielę 9 października od godziny 13:00 -„Organizujemy to święto, charytatywny festyn dla żołnierzy. Wiemy jakie oni mają potrzeby na Ukrainie – w najbliższej przyszłości będzie tam naprawdę zimno. Chcemy więc zebrać pieniądze na sprzęt pozwalający przetrwać zimę, by pomóc żołnierzom, by pomóc Ukrainie. Zapraszam na festyn do Końskich”  – dodaje Kristina.

REKLAMA

Z zebranych podczas festynu środków zakupiona ma zostać choćby bielizna termoaktywna, która pojedzie prosto na front.  A co w programie? To między innymi poczęstunek ukraińskimi smakołykami takimi jak pierogi, pielmieni, czy barszczem. Spróbować będzie można też dań przygotowanych przez parafian. Na scenie zaprezentują się zaś: Dominika Wróbel z zespołem, wokaliści Studia Piosenki Vocalove, dziecięcy zespół z Ukrainy pn. „Dreamers”. Zaprezentują się także DJ Eryk oraz lubiany wokalista Marek Werens. Oprócz tego inne atrakcje dla najmłodszych i starszych – na przykład gry i zabawy z animatorami, jazda konna dla najmłodszych.

Lista atrakcji nie jest jeszcze zajęta, a każdy kto chciałby wspomóc wydarzenie lub wystąpić podczas niego powinien kontaktować się telefonicznie z Kristiną Matvienko – 576 415 990.

REKLAMA

2 thoughts on “Końskie: Będzie festyn na rzecz Ukrainy. Organizatorem uchodźczyni [wideo, zdjęcia]

  1. Dariusz pisze:

    Jak większość przybyła pewnie z okolic Lwowa żeby polepszyć sobie status życiowy a wojny nie widziała na oczy

  2. aaa pisze:

    to prawda jedni uciekli przed wojną a inni wykorzystali moment i przybyli w celu lepszego życia ale to nic dziwnego polacy też migrowali do innych krajów szukając lepszego życia ,znam osobiście ukraińców którzy wojny nie widzieli a mieszkają w końskich i z wszystkiego się śmieją bo im wszystko się należy a są z rejonu nieobjętego wojną powinno się to weryfikować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *