REKLAMA

Końskie: Hala widowiskowa bez wykonawcy

Firma Kartel z powiatu jędrzejowskiego wygrała przetarg na budowę sali widowiskowej przy powstającym Koneckim Centrum Kultury. W ostatniej chwili  przed podpisaniem umowy jej przedstawiciele wycofali się z tego zamierzenia inwestycyjnego. To oznacza, że rozpoczęcie prac przy nowej hali się opóźni. 

REKLAMA
REKLAMA

„Wykonawcy poinformowali nas mailowo dzień przed planowanym podpisaniem umowy, że po przeliczeniu kosztów muszą się wycofać z przetargu. Ich oferta oscylowała na około 8,7 mln złotych” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA
REKLAMA

Co dalej z budową sali? Gmina Końskie poprosiła pozostałych uczestników przetargu o uzupełnienie dokumentacji i potwierdzenie gotowości do realizacji przedsięwzięcia. Niewykluczone, że szansę na zbudowanie w Końskich tego ważnego obiektu dostanie firma Per-Mir, która zaproponowała, że zbuduje halę za około 9,4 mln złotych. Ostateczne decyzje jednak póki co nie zapadły.

Przypomnijmy, że wciąż nie oddano do użytku Koneckiego Centrum Kultury, które powstaje w budynku przy ulicy Partyzantów po dawnym Gimnazjum nr 2. Hala widowiskowa ma stanąć na jego tyłach i dzięki specjalnemu łącznikowi tworzyć kompleks. W przyszłość do sali dobudowany ma być amfiteatr z wysuwaną sceną.

Na budowę hali gmina Końskie otrzymała 3 miliony złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *