REKLAMA

Końskie: Hala widowiskowa bez wykonawcy

Firma Kartel z powiatu jędrzejowskiego wygrała przetarg na budowę sali widowiskowej przy powstającym Koneckim Centrum Kultury. W ostatniej chwili  przed podpisaniem umowy jej przedstawiciele wycofali się z tego zamierzenia inwestycyjnego. To oznacza, że rozpoczęcie prac przy nowej hali się opóźni. 

REKLAMA

„Wykonawcy poinformowali nas mailowo dzień przed planowanym podpisaniem umowy, że po przeliczeniu kosztów muszą się wycofać z przetargu. Ich oferta oscylowała na około 8,7 mln złotych” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Co dalej z budową sali? Gmina Końskie poprosiła pozostałych uczestników przetargu o uzupełnienie dokumentacji i potwierdzenie gotowości do realizacji przedsięwzięcia. Niewykluczone, że szansę na zbudowanie w Końskich tego ważnego obiektu dostanie firma Per-Mir, która zaproponowała, że zbuduje halę za około 9,4 mln złotych. Ostateczne decyzje jednak póki co nie zapadły.

Przypomnijmy, że wciąż nie oddano do użytku Koneckiego Centrum Kultury, które powstaje w budynku przy ulicy Partyzantów po dawnym Gimnazjum nr 2. Hala widowiskowa ma stanąć na jego tyłach i dzięki specjalnemu łącznikowi tworzyć kompleks. W przyszłość do sali dobudowany ma być amfiteatr z wysuwaną sceną.

Na budowę hali gmina Końskie otrzymała 3 miliony złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *