REKLAMA

Końskie: Kluby z dotacjami na upowszechnianie sportu

Akademia Piłkarska Champions Końskie najbardziej zyskała w najnowszym naborze dotyczącym upowszechniania kultury fizycznej w gminie Końskie. Klub dotychczas otrzymywał od gminy na swoje zajęcia 10 tysięcy złotych, teraz dostanie 30 tysięcy. Pozostałym klubom dotacje zostały zmniejszone lub utrzymane w dotychczasowej stawce. Poniżej lista. Sumarycznie kwota na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2024 jest wyższa o 10 tysięcy złotych niż w roku poprzednim. 

REKLAMA

urząd miasta lato budynek umig um

REKLAMA

Wykaz organizacji pozarządowych, którym przyznano dotację na dofinansowanie realizacji zadań publicznych w gminie Końskie na 2024 rok:

 1. Miejski Klub Sportowy Neptun „MKS-NEPTUN” Końskie – zadanie Szukamy następców Roberta Lewandowskiego – 125 000 zł (129 000 zł przed rokiem).
 2. Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Piłkarska Champions Końskie” – zadanie Tu zaczyna się futbol w naszym mieście – 30 000 zł (10 000 zł w zeszłym roku).
 3. Koneckie Stowarzyszenie Sportowe Piłki Ręczne – zadanie Prowadzenie szkolenia dzieci i młodzieży oraz organizacja i uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym w dyscyplinie piłka ręczna – 125 000 zł (129 000 zł w roku ubiegłym).
 4. Uczniowski Klub Sportowy „OLIMPIA” – zadanie piłka ręczna szansą na przyszłość – 20 000 zł (26 000 zł w roku ubiegłym).
 5. Uczniowski Klub Sportowy „WODNIK” – zadanie Pływanie – sposobem na zdrowy i aktywny tryb życia – 10 000 zł (10 000 zł w roku ubiegłym).
 6. Uczniowski Klub Sportowy „Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji” – dwa zadania: UKS KSSiR – 2024 oraz Sport nas łączy 2024 – łącznie 13 000 zł (17 000 zł przed rokiem).
 7. Konecki Klub Karate Kyokushin – zadanie Karate pasją życia – 25 000 zł (przed rokiem 17 000 zł).
 8. Stowarzyszenie Sportowe Fair Play – Konecki Sport Amatorski – 12 000 zł (przed rokiem 12 000 zł)

Ogółem: 360 000 zł (przed rokiem 350 000 zł).

REKLAMA

9 thoughts on “Końskie: Kluby z dotacjami na upowszechnianie sportu

 1. Marcin pisze:

  Jakim cudem AP Champion skorzystała najwięcej skoro dostała 8% a Neptun 34% całości środków. 6 letnie dziecko wie że 30 tys to mniej niż 125tys

  • Arek Góral pisze:

   Proszę czytać ze zrozumieniem. Cały artykuł mówi o tym jak wygląda dotacja w stosunku do lat poprzednich. Większości klubów zostały one obcięte lub utrzymane na tej samej wysokości. AP Champions tymczasem otrzymuje dotacje trzykrotnie (!) wyższą niż rok temu. Nie pada tam fraza „skorzysała najwięcej”, a „zyskała najwięcej”.

 2. Marek pisze:

  Szkółka od 12 lat , chce się porównać z klubem kilkudziesięcioletnim haha, a możecie się ap champions pochwalić co robią gdzie grają wasi byli wychowankowie ???

 3. Lukas pisze:

  Grzesiek, a może byś poinformował opinie publiczną ile dostajesz kasy od pzpn za tą gwiazdkę na którą się tak powolujesz? Bo to całkiem spora suma…szesciocyfrowa..

 4. Konecczanka pisze:

  napiszę tutaj co myślę, jako rodzic dziecka chodzącego i do neptuna i do ap champion, pisze tutaj anonimowo, bo z większością z was się znam i pewnie mnie byście znienawidzili i zhejtowali, ale i we mnie się gotuje jak widzę waszą ustawkę Anty Gmina I Anty Neptun. Nie będę poruszała tematu wyborów, niech każdy z was uderzy sie w pierś i zastanowi nad słowami, które padły na wywiadówce AP Champio z ust prezesa. Dla mnie to to jest obłuda i żenada. Takie małe miasto i taki hejt? Dopóki wszyscy grali pod dyktando prezesa GK z halami i pieniążkami to pasowało?
  Ludzie przestańcie proszę hejtować i obudźcie się! Jeśli pasuje płacić składki do AP Champion i to wcale nie małe, za stroje, za wyjazdy i praktycznie za wszystko to płacimy i nie dyskutujmy! Wybieram szkołę dla swoich dzieci ze względu na trenerów czy inne czynniki a nie tylko finasowe. A jeśli mówimy o finansach, to może niech prezes GK przedstawi nam jako rodzicom swoje sprawozdania finansowe jeśli taki biedny. czy czasem za gwiazdkę PZPN nie otrzymuje Akademia blisko 200tys rocznie na wynagrodzenia trenerów (przecież płacimy), transport (przecież też płacimy), opłaty za obiekty sportowe (nie dostaje czasem za darmo od gminy?). Czym różni się Akademia AP Champion od utworzonego specjalnie aby pobierac dotacje UKS (uczniowski klub sportowy). Bo coś mi tu z tymi wydatkami nie gra. Nie wygląda to wam jakoś dziwnie? tyle kasy ma od nas ze składek, za prawie wszystko dopłacamy, taka dotacja z pzpnu i bóg wie skąd jeszcze bierze i jeszcze hejt na gminę? Mnie to wygląda na komercyjną szkółkę jakich pełno i ztego co wiem to jest to franczyza AP CHampion. To po co UKS Champion? A czy na pewno prezes realizuje skrupulatnie i w pełni zadania będące podstawą otrzymania złotej gwiazdki? bo ja mam duże wątpliwości… I jak rozlicza dzieci z innych gmin? Krzyczeć zawsze można, hejtować wszystkich dookoła też, ale coś mi śmierdzi ustawką lekko polityczną a tego nienawidzę i nie odpuszczę, jeśli będzie to miało taki dalszy tryb. Słyszeliście co mówił na wywiadówce? nie podoba mi się dokąd to wszystko zmierza. rozumiem oburzenie rodziców, ale to pranie mózgu nie jest dla mnie takie fajne i oczywiste.
  I całkowicie zgadzam się z redaktorem TKN, że przekaz był o 3krotnie wyższej dotacji dla ap champion w stosunku do roku poprzedniego. a wygląda na to że zabrano neptunowi, to chyba jeśli tu ktokolwiek powinien mieć pretensje to chyba neptun!!! pewnych tam działań i decyzji nie pochwalam, ale to co się dzieje obecnie wokół AP Champion to ja osobiście POTĘPIAM i mam do tego pełne prawo, jako rodzic płacący w akademii chyba za wszystko!!! Myślę, że prezesi tych akademii powinni usiąść i pomyśleć o rozwoju a nie tylko o KASIE!!! bo jak narazie to nie przypominam sobie żadnego „lewandowskiego” z końskich, dobrze, że dziecko chce chodzić na treningi (narazie) boo dla mnie jako rodzica to strata pieniędzy, czasu, zdrowia dziecka (choroby i kontuzje) a perspektyw i przyszłości ZERO! ciesze sie że moje dziecko uprawia sport, ale bardzo żałuję, że akurat piłkę nożną wybrało. Zastanówćie się, bo te działania prezesa GK bardzo mi się NIE PODOBAJĄ!

  • Konecczanka pisze:

   I znów ktoś na „moim” nicku…
   I takim oto sposobem nigdy nie wiadomo o którą konecczankę chodzi.

 5. Barbara pisze:

  Jestem matką z Akademii Neptuna. Przecież pieniądze dla nas są na kompletnie inne cele, Neptun utrzymuje o wiele więcej drużyn, a my rodzice nie płacimy prawie nic. AP Champions to pdmiot komercyjny (!) – gmina nie musiałaby dać mu nic, robi to tylko z dobrej woli. AP Champions jest o wiele droższe dla rodziców, płacicie Państwo ogromne pieniądze dla trenerów w porównaniu z nami. Kolejna rzecz, nie wiem czy wiecie, ale PZPN płaci za otrzymane gwiazdki! W 2021 AP Champions Końskie otrzymało ponad 130 tysięcy złotych z tego źródła, a z roku na rok te pieniądze są większe!!! To ogromna kasa, której Neptun ze związku nie dostaje. Gdzie są te pieniądze? Czy nie przejada ich pan prezes AP? A może ląduje u franczyzodawców? Tutaj macie wykaz środków jakie trafiły do szkółek – z oficjalnej strony PZPN: https://media.laczynaspilka.pl/files/pzphp/NTg7MDA_/b3efbaeb4a10fceecc98bcf3d0893157.pdf?fbclid=IwAR0DN_MBlDJHooOh5y81E5ZYnCzq1qG13BVYhbv734_r30U1aPDDeJfU1Cc

 6. Dariusz pisze:

  Więcej pokory Grzesiu K. z Ap champions bo to co czytam to niezłą kaskę dostajesz, a jeszcze jak to jedna z matek napisała 1000 zł miesięcznie kosztują ją wyjazdy na turnieje i mecze. Szok na co Ty te pieniądze wydajesz jak za wszystko płacą.

 7. Rodzic AP pisze:

  Czytam te komentarze i uśmiech rozpaczy ciśnie mi się na usta.
  Zastanawiałem się czy pisać swoją opinię i doszedłem do wniosku, że muszę to zrobić, więc zacznę tak …

  AP CHAMPIONS dostała 3 razy więcej niż w zeszłym roku, HURA !!!

  Czy Porównali Państwo jak zostały podzielone pieniądze na upowszechnianie sportu w zeszłym roku, jakie dofinansowanie szkółka AP Champions dostała od Urzędu Miasta ?
  Redaktor w swoim artykule, który w moim odczuciu szkaluje przedstawicieli AP CHAMPIONS i stawia ich w negatywnym świetle, bo przez AP inne instytucje dostały mniejsze dofinansowania, przywołuje zeszłoroczne kwoty 10.000zł do 129000zł.
  Czy to jest sprawiedliwe ?

  Dlatego jakiekolwiek zwiększenie dofinansowania dla AP CHAMPIONS KOŃSKIE będzie robiło ogromną medialną sensację.
  I niestety długo nie wyprostuje się błędu jaki został popełniony przy poprzednim, bardzo niesprawiedliwym, podziałem dofinansowań na upowszechnianie sportu.

  A tak naprawdę to 10.000zł dofinansowania to jakaś żenada na tak dużą szkółkę piłkarską, zrzeszającą setki młodych piłkarzy w różnych rocznikach wiekowych, którzy praktycznie tydzień w tydzień uczestniczą w turniejach w różnych rejonach Polski, meczach ligowych, bądź sparingowych.
  Poprzednik pisze o kwocie 1000zł kosztów miesięcznie na wyjazdy 🙂 🙂 :). Nie wiem skąd takie kwoty, bo są one wręcz nierealne i wyssane z palca. Prawda jest taka, że wyjazdy sponsorowane są przez szkółkę, właśnie z pieniędzy jakie szkółka dostaje za Złotą Gwiazdkę PZPN. Dzięki właśnie tym pieniądzom nasze dzieci mogą się rozwijać i rywalizować z rówieśnikami z innych miast, można organizować turnieje na które zjeżdżają się drużyny z całej Polski, promując tym samym Miasto i Gminę Końskie, czego niestety włodarze naszego miasta nie dostrzegają. Oczywiście są okresy czasu, w szczególności początek roku, gdzie my jako rodzice pokrywamy część kosztów dojazdu, bądź jeździmy z naszymi dziećmi na turnieje prywatnym transportem, ale uwierzcie mi, że te wyjazdy są bezcenne, bo przecież od tego są rodzice aby wspierać swoje dzieci w realizacji ich pasji, a pasją naszych dzieci jest piłka nożna. I nie ma pieniędzy, których rodzic nie poświęci dla swojego dziecka aby zobaczyć radość w jego oczach np. po wygranym meczu czy turnieju.

  Pytaliście gdzie grają wychowankowie AP Champions Końskie. Ja wam odpowiem na to pytanie :). Grają w Neptunie Końskie. Przytoczę jedno nazwisko, ale jest ich dużo więcej, wszyscy kibice Koneckiego zespołu znają braci Wasik. Jak myślicie gdzie się szkolili jak byli młodzi ? W Akademii Neptun ? Nic bardziej mylnego, bo takiej akademii nawet nie było i nikt nie pochylił się nad tym aby taką utworzyć w latach kiedy GK rozpoczął swoją misję.
  A to właśnie dzięki AP Champions, wyżej wymienieni już dorośli piłkarze, jak i nasze dzieci, jaki i całe drużyny juniorskie Neptuna miały możliwość stawiać pierwsze kroki w kochanym przez nich sporcie jakim jest piłka nożna.

  Tak, zajęcia w Akademii Champions są płatne, jak wszystko w tych czasach, przecież trenerzy muszą dostać wynagrodzenie za swoją pracę, to jest normalne, wy też dostajecie comiesięczne wynagrodzenie za swoją pracę.
  Nie wierzcie w to, że zajęcia w nowo powstałej Akademii Neptun czy też rocznikach juniorskich są darmowe, o to to nie. Opłata nazywa się opłatą dobrowolną, ale jeśli jej nie wpłacicie w danym miesiącu to nie martwcie się, przypomną wam o tym.

  Każdy ma jakąś pracę, Pan Grzegorz też, a jest nią kierowanie szkółką piłkarską AP CHAMPIONS KOŃSKIE, praca z naszymi dziećmi, którym poświęca ogromną część swojego prywatnego czasu. Który dba o pozyskanie sponsorów dzięki którym niejednokrotnie nasze dzieci dostawały bezpłatne koszulki meczowe czy też dresy. A uzyskanie Złotej Gwiazdki PZPN jest zwieńczeniem tej bardzo dobrze wykonywanej pracy. Gwiazdka ta jest wielkim wyróżnieniem, którym miasto powinno się chwalić a nie je piętnować. Dla mnie jest to niewyobrażalne, i jedyne w swoim rodzaju, nigdzie na świecie tak nie ma jak u nas. Rozumiem, że większa część komentarzy wyraża zazdrość, że ktoś robi coś lepiej.
  Nikt nie broni aby Neptun Końskie postarał się o Złotą Gwiazdkę PZPN i dostał dodatkową kasę na rozwój, trzeba tylko chęci …
  Ale nie może być tak, że pracowity będzie karany, a leniwy nagradzany.

  Skoro w swoich komentarzach zadajecie pytania to i ja zadam swoje :).
  Dlaczego Neptun Końskie dostał 125.000zł ? Powtórzę 125.000zł !!!!
  Nigdy nie słyszałem aby młodzi zawodnicy Neptuna (6-11 lat) uczestniczyli w wyjazdowych turniejach, wiec na co są przeznaczane te pieniądze ? Na co potrzeba aż 125.000zł, skoro innym można dać 10.000zł i ma to wystarczyć.
  Jakie to są „inne cele” przytoczone przez moją poprzedniczkę, Panią Barbarę, na które przeznaczane są pieniądze przez Neptun ?
  Ile to Neptun utrzymuje małoletnich drużyn, na które defakto jest to dofinansowanie ?
  I najważniejsze, w jaki sposób przyznawane są te środki, jaki jest regulamin ich przyznawania ?

  Kończąc powiem tylko jeszcze jedno, całkowicie nie rozumiem tego hejtu jaki sączy się z poprzednich komentarzy. Który wygląda jak ustawka przeciwko GK aby odwrócić wzrok od prawdziwego problemu jaki mamy w Końskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *