REKLAMA

Końskie: Kobieta z zarzutem usiłowania podwójnego zabójstwa!

O tym, że 37-letnia kobieta mogła próbować zatruć swojego 55-letniego męża oraz 11-miesięczną córkę informowaliśmy we wtorek (TUTAJ). Dziś wiadomo, że prokuratura postawiła jej zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa. Grozi jej nawet dożywocie. Ujawniane przez prokuraturę szczegóły są szokujące. 

REKLAMA

REKLAMA

Okazuje się, że w organizmie mężczyzny oraz dziecka wykryto środki psychotropowe. W przypadku 55-latka w ilości wielokrotnie przekraczającej normy terapeutyczne. O szczegółach tej sprawy mówi Sebastian Mróz, Prokurator Rejonowy w Końskich:

-„Dziecko i mężczyzna mający podwójne obywatelstwo irlandzko-brytyjskie mieli objawy zatrucia. Badanie toksykologiczne krwi wykazało u obojga obecność psychotropów stanowiących składnik leków przepisywanych przy schorzeniach psychiatrycznych. Nie ujawniamy o jaki środek chodzi. W przypadku 55-latka stężenie psychotropu kilkakrotnie przekraczało dawkę terapeutyczną. W przypadku dziecka nie sposób porównać z dawką terapeutyczną, jest to bowiem lek przepisywany osobom powyżej 18 roku życia. Dziewczynka i jej ojciec trafili do szpitala w stanie zagrażającym życiu. Dzięki stosunkowo szybko udzielonej pomocy udało się ich uratować, nie wiadomo jednak, jaki będzie wpływ skutków zatrucia na ich zdrowie w dłuższej perspektywie”

Wiadomo już, że 37-latka usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób. Prokuratura zawnioskowała o jej tymczasowe zatrzymanie na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet kara dożywocia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *