REKLAMA

Końskie: Nasze szkoły sprzątały świat! [wideo]

Już po raz trzydziesty w gminie Końskie odbyła się akcja sprzątania świata przez młodzież szkolną. Ponownie zaangażowało się wielu uczniów. 

REKLAMA

„Wzięły w niej udział aktywnie różne  jednostki, głównie oświatowe, z terenu miasta i gminy Końskie. Łącznie to 17 placówek oświatowych, a w tym 8 zespołów łączących przedszkola i szkoły podstawowe, trzy szkoły podstawowe, trzy Zespoły Szkół Ponadpodstawowych, dwa licea i jeden Zakład Doskonalenia Zawodowego. Mieliśmy więc mnóstwo dzieci i młodzieży. Każda z placówek otrzymała od Urzędu Miasta i Gminy niezbędne worki na odpady i rękawiczki do zbierania tych odpadów. Każda informowała o tym kiedy i w jakim rejonie miasta lub okolic podmiejskich wykona tę akcję. Potem Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zbierało zgromadzone w ten sposób odpady. Łącznie zebrano 135 worków zmieszanych, 44 frakcji żółtej, 28 worków frakcji zielonej i 10 worków frakcji niebieskiej. Ponad 200 worków odpadów zniknęło z naszego miasta i gminy. Chciałbym serdecznie podziękować organizatorom, a zwłaszcza uczestnikom tych akcji, którzy przyczynili się do tego by naszemu środowisku działo się lepiej” 

Pewnym jest, że zainteresowani za rok będą mogli wziąć udział w kolejnej, już 31. akcji sprzątania świata.

REKLAMA

REKLAMA

4 thoughts on “Końskie: Nasze szkoły sprzątały świat! [wideo]

  1. Mefisto pisze:

    Za rządu PO karano sprzedawców wydających biednym niesprzedane pieczywo, za to było wolno wyrzucać do lasu chleb dzikom. Byleby gdzieś wyrzucić. Dawanie to zło.

  2. zdyszany mleczarz pisze:

    Mefisto. Zanim napiszesz te bzdury o piekarzu z Legnicy i darmowym pieczywie to poczytaj więcej o sprawie. Nadmieniam, że użycie liczby mnogiej przez Ciebie również jest nieprawdą. Sprawa dotyczyła jednego piekarza z Legnicy, który po prostu robił przewały.

  3. Mefisto pisze:

    Skoro jesteśmy w temacie. W Warszawie przy Wawelskiej 52/54 powstaje jakieś centrum zarządzania biznesowego, a to budynek publiczny. Może się i do tej informacji znajdzie ktoś dobrze poinformowany, by ją zweryfikować, gdyż mój zasób wiedzy nie sięga poza to, co ogólnie dostępnie. Nie posiadam dostępu do poczty pantoflowej – dotknął mnie taki rodzaj wykluczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *