REKLAMA

Końskie: Od maja duże utrudnienia w centrum. Ruszy przebudowa ciepłociągu [wideo]

Prawdopodobnie w połowie maja ruszy przebudowa ciepłociągu w ścisłym centrum Końskich. Czekają nas duże utrudnienia związane z ruchem – z korzystania wyłączona zostanie niemal cała ulica Piłsudskiego. Przebudowa to część rewitalizacji centrum miasta. 

REKLAMA

„Od komory na ulicy Warszawskiej, aż do ulicy Mieszka I ciągnie się ciepłociąg, który zostanie zdemontowany i zastąpiony nowym, a ponieważ jest to instalacja ciśnieniowa to może być przebudowana wyłącznie w okresie poza sezonem grzewczym. I niestety utrudnienia będą polegały na tym, że dopóki nie zostanie położona całość ciepłociągu i nie zostaną przeprowadzone próby ciśnieniowe to wykopów nie można zasypać”  – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Prace ruszą prawdopodobnie w pierwszej połowie maja. Zablokują one możliwość poruszania się po ulicy Piłsudskiego niemal na całej jej długości. Gmina liczy jednak, że chwilę po tym jak zaczną się  prace  związane z ciepłociągiem uda się oddać do użytku nowe rondo, które zastępuje skrzyżowanie ulic: Piłsudskiego, Kazanowskiej i 3 Maja. Dzięki czemu uda się uniknąć całkowitego zablokowania centrum Końskich –„To pozwoli na skomunikowanie się przez ulicą Kazanowską, z ulicą 3 Maja i fragmentem ul. Piłsudskiego w stronę zachodnią” – dodaje Obratański.

Roboty związane z ułożeniem nowego ciepłociągu muszą zakończyć się przed nowym sezonem grzewczym, czyli przed końcem września.

REKLAMA

One thought on “Końskie: Od maja duże utrudnienia w centrum. Ruszy przebudowa ciepłociągu [wideo]

  1. mirek pisze:

    To będzie ,,chatakumba”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *