REKLAMA

Konecczanie zaszczepią się w hali sportowej?

Prawdopodobnie w Hali Sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich zorganizowany zostanie punkt powszechnych szczepień przeciw COVID-19. Zgodę na to wyrazić musi już tylko Narodowy Fundusz Zdrowia. Przypomnijmy, że wcześniej planowano po prostu zwiększyć liczbę szczepień w ośrodkach – o tym pisaliśmy TUTAJ. Jak wiemy nieoficjalnie przychodnie nie wyraziły na to zgody, tłumacząc że nie są w stanie fizycznie zorganizować u siebie szczepień jeszcze większej liczby mieszkańców dziennie. 

REKLAMA

Dotychczas w Końskich oprócz szpitala szczepienia przeprowadzane były w trzech przychodniach. Specyfik zabezpieczający przez COVID-19 można było też przyjąć we wszystkich przychodniach w innych gminach powiatu koneckiego. Wiadomo jednak, że rząd już pilotażowo uruchomił 16 punktów masowych szczepień w całym kraju (w województwie świętokrzyskim zorganizowano go w Jędrzejowie). Natomiast w maju taki punkt ma powstać w każdym powiecie –„Powiat zwrócił się do nas z zapytaniem czy jest możliwość skorzystania z obiektów gminnych, które pozwoliłyby na to by ilość punktów szczepień zwiększyć. Wskazaliśmy halę sportową przy ulicy Stoińskiego i halę sportową przy Stadnickiej Woli”  – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Problemem jest stworzenie ekip do szczepień, które muszą składać się z lekarza i pielęgniarki (ewentualnie + pracownik administracyjny zajmujący się wprowadzaniem danych). Medycy są zajęci szczepieniami w swoich jednostkach oraz codzienną pracą leczniczą.

Obecnie trwa organizacja takich ekip. Przypomnijmy, że w punkcie powszechnych szczepień ma być wykonywane minimum 200 szczepień dziennie (a optymalnie około 400). Punkt zorganizowany ma zostać na małej płycie Hali Sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich.

Jak przekazuje Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich lokalizacja i cały plan powstania punktu szczepień masowych muszą zostać zatwierdzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *