REKLAMA

Końskie: Wpłynęła jedna oferta na dostawę autobusów. Powyżej zakładanego budżetu

Końskie szykują się do uruchomienia komunikacji miejskiej. Miasto otrzymało jedną ofertę w przetargu na dostawę sześciu autobusów klasy MINI z opcją zamówienia jeszcze trzech. Jedyna oferta, którą otrzymali urzędnicy niestety przewyższa ich szacunki. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Przypomnijmy, że gminę interesowały autobusy w pełni niskopodłogowe lub niskowejściowe. Każdy ma zabierać na pokład min. 26 pasażerów, w tym przynajmniej 14 na miejscach siedzących. Min. dwa fotele mają być dostępne z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia, w tym min. jedno o prześwicie nie mniejszym niż 1050 mm. Autobusy będą napędzane silnikami diesla Euro 6 o mocy min. 115 kW. Jednostki mają być zblokowane z mechanicznymi, min. pięciobiegowymi mechanicznymi skrzyniami biegów. W ramach zamówienia podstawowego miasto zdecydowało, że kupi na pewno sześć minibusów. Trafią one do Końskich w ciągu maksymalnie ośmiu miesięcy od podpisania umowy. Jeżeli natomiast magistrat znajdzie dodatkowe pieniądze w opcji może zamówić jeszcze trzy pojazdy. Na skorzystanie z tego prawa urzędnicy dali sobie maksymalnie 60 dni od podpisania umowy.

Autobusy z opcji mają trafić do Końskich w ciągu 10 miesięcy od złożenia zamówienia. Do piątku miasto czekało na oferty. Na sześć minibusów z zamówienia podstawowego miasto przygotowało 2 400 000 PLN brutto. To oznacza, że Końskie przyjęły wycenę jednostkową na poziomie 325 203,25 PLN netto. Jedyna oferta, którą dzisiaj otwarto przewyższa te szacunki. Przedstawiła ją warszawska firma Truck Export-Import Wynajem, czyli dealer Mercusa. Jej propozycja opiewa na 2 797 020 PLN brutto. Daje to cenę za mały autobus w wysokości 379 000 PLN netto w pakiecie z pięcioletnią gwarancją całopojazdową. Co zaoferowano dla Końskich? Opcje są dwie. To miejska wersja Mercedesa Sprintera albo nowy MAN TGE City.

REKLAMA

Wydaje się jednak, że gmina nie zdecyduje się na podpisanie oferty o niemal 400 tysięcy złotych przewyższającej kosztorys. Prawdopodobnie możemy więc spodziewać się rozpisania nowego przetargu.

info: infobus.pl

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *