REKLAMA

Końskie zorganizowały Mistrzostwa Polski Champions. RELACJA WIDEO

Mistrzostwa Polski Champions w weekend 19-21 czerwca odbywały się w Końskich. Po godzinach piłkarskiej rywalizacji mistrzami zostali: Akademia Piłkarska Champions Mińsk Mazowiecki w kategorii U9, akademia z Brzeska w kategorii U11 oraz akademia z Kwidzyna w kategorii U12. Zwycięzcami byli jednak wszyscy, bo impreza toczyła się w pełnej przyjacielskich stosunków atmosferze zgodnej z duchem Fair Play. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy Końskie. 

REKLAMA

„Mistrzostwa Polski Akademii Piłkarskiej Champions 2021, na które zjechały zespoły z całej Polski, mamy reprezentantów: małopolskiego, śląskiego, pomorskiego, mazowieckiego i łódzkiego […] Jest ponad 300 zawodników, około 20 zespołów, które przyjeżdżają z 6 województw […] Akademia Piłkarska Champions rozpoczęła funkcjonowanie w 2011 roku, czyli mamy już ponad 10 lat. Funkcjonujemy w ośmiu województwach, ciągle się rozwijamy, doskonalimy formy treningowe i umiejętności naszych trenerów. To jest najważniejsze w Akademii Piłkarskiej Champions. Na dziś jest to ponad 60 klubów” – opowiada nam Rafał Grzegorzek, współzałożyciel Akademii Piłkarskiej Champions.

W sobotę na boisko wybiegli najmłodsi – zawodnicy z rocznika 2012. Po emocjonujących eliminacjach przyszedł czas na półfinały, do których dotarły Chrzanów, Łowicz, Olkusz i Mińsk Mazowiecki. Lepsze w swoich meczach okazały się te dwie ostatnie drużyny, a w finale Akademia Champions z Olkusza uległa tej z Mińska Mazowieckiego po rzutach karnych.

REKLAMA

„Dobra zabawa i ważne, że się skończyło tak, że wszyscy jesteśmy cali i zdrowi. Liczyła się dobra zabawa, chęci, bardzo fajne przedsięwzięcie. Pierwszy raz w Polsce mistrzostwa zorganizowane na fajnym poziomie. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy tutaj być i zakwalifikowaliśmy się… i wygraliśmy!” – mówił nam Kamil Kubicki, trener AP Champions Mińsk Mazowiecki.

Mistrzem Polskich Champions do lat 9 została więc Akademia Piłkarska z Mińska Mazowieckiego. Więcej o pierwszym dniu turnieju, szczegółowe wyniki i listę indywidualnie nagrodzonych znajdziecie TUTAJ.

Zwycięski zespół kategorii U9 z Mińska Mazowieckiego

Niedziela to już  rywalizacja nieco starszych piłkarzy. Na stadion OSiR w Końskich tym razem wybiegli zawodnicy z rocznika 2010„Liczy się udział i zabawa, by chłopcy indywidualnie robili postęp. Żeby to nie była dla nich ogromna presja, a by był luz i swoboda. Musimy też to traktować jak każdy inny turniej, w którym bierzemy udział i uczyć się grać w piłkę […] Graliśmy eliminacje z Kielcami, przebrnęliśmy eliminacje i walczymy. Myślę, że bardzo fajna impreza, fajne wydarzenie. Mam nadzieję, że za rok też się uda zorganizować. Miasto fajnie nam pomaga, ZOSiR też, nie było żadnych problemów. Myślę, że miasta to też promocja, bo mamy drużyny z całej Polski” – mówił w trakcie drugiego dnia zawodów Grzegorz Kądziela, trener Akademii z Końskich.

Drugiego dnia mistrzostw ekipa z Końskich dotarła aż do półfinału. Ostatecznie zajmując czwarte miejsce w turnieju. W finale Akademię Piłkarską z Kwidzyna pokonała ta z Brzeska. To właśnie AP Champions Brzesko zostało mistrzem Polski w kategorii wiekowej U 11„Fajnie się bawiłem, fajnie było i przyjemnie się grało […] Fajnie się podawało piłkę, strzelało gole. Strzeliłem chyba pięć goli i mam pięć asyst” – opowiadał nam tuż po turnieju Maciej Sambor, młody piłkarz z Brzeska. Więcej o pierwszym dniu turnieju, szczegółowe wyniki i listę indywidualnie nagrodzonych znajdziecie TUTAJ.

Zwycięzcy kategorii U11 z Brzeska

W niedzielę piłkarzom towarzyszył także zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński, który na koniec dnia wręczał medale i puchary. Dodajmy, że gmina bezpłatnie użyczyła na potrzeby turnieju stadion przy ulicy Maratońskiej wraz z zapleczem socjalnym. Natomiast młodzi piłkarze zainteresowani noclegiem stacjonowali w Ośrodku Łucznik w Sielpi. Burmistrza Jasińskiego cieszy, że taka impreza zawitała do naszego miasta –„To duże wyróżnienie dla miasta, ale również i olbrzymie wyzwanie dla koneckiej Akademii Champions, którą kieruje p. Grzegorz Kądziela. Cieszę się, że podjął taką inicjatywę organizacyjną, a to co widzimy ma olbrzymi wymiar sportowy, zawodniczy […] Cieszę się, że ta inicjatywa gości w Końskich i że przez trzy dni – od soboty do poniedziałku te drużyny rywalizują ze sobą” – mówił nam wiceburmistrz Jasiński.

Na zakończenie podczas poniedziałkowych rozgrywek rywalizowali najstarsi – piłkarze urodzeni w roku 2009. Tym razem mecze odbywały się na dwóch boiskach: arenie ze sztuczną nawierzchnią oraz na murawie trawiastej. Jak się na końcu okazało to właśnie ten dzień był najszczęśliwszy dla koneckich drużyn. Akademia z rocznika 2009 zagrała w finale, wcześniej wygrywając rozgrywki grupowe.

W finale lepsza od Akademii z Końskich okazała się Akademia Piłkarska Champions z Kwidzyna i to ona została mistrzem Polski w kategorii U12!  –„Tak, szczerze to się spodziewaliśmy. Był ciężki sezon, wygraliśmy naszą ligę, nie przegraliśmy żadnego meczu, a zremisowaliśmy tylko dwa. To zasługa całej drużyny, gdyby nie oni to byśmy nie wygrali… Dziś na początku wygraliśmy dwa mecze 1:0, potem z Końskimi zremisowaliśmy 1:1. Byliśmy smutni, ale i zdeterminowani by zwyciężyć. Chcieliśmy wygrać w finale i się udało” – mówi nam Borys Cieśla, obrońca AP Champions Kwidzyn.  Więcej o pierwszym dniu turnieju, szczegółowe wyniki i listę indywidualnie nagrodzonych znajdziecie TUTAJ.

Mistrzowie U12 z Kwidzyna

Rozgrywane w Końskich, w iście afrykańskich upałach Mistrzostwa Polski Champions tym akcentem się zakończyły. Fotorelacje, informacje o najlepszych zawodnikach  i szczegółowe wyniki znajdziecie w tkn24.pl w artykułach dotyczących poszczególnych dni turnieju.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *