REKLAMA

Konsultowali plan zagospodarowania sołectwa Nieświń [wideo]

W nietypowy, bo w hybrydowy sposób w środę konsultowano z mieszkańcami projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Nieświń. Konsultacje odbyły się w budynku Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich, ale i online za pośrednictwem platform: YouTube oraz Google Meet. Zapis konsultacji możecie znaleźć TUTAJ, a nam więcej o nich i o samym planie zagospodarowania tej miejscowości opowiedział zastępca burmistrza Końskich Marcin Zieliński. 

REKLAMA

tkn24.pl: Konsultacje społeczne pierwszy raz takiej formie, ale zanim o niej to powiedzmy proszę czego one dotyczą, jakich sugestii, jakich odpowiedzi się spodziewacie?
Marcin Zieliński: 
Na dobrą sprawę wszystko zaczęło się w 2019 roku, w czerwcu, kiedy to uchwałą Rady Miejskiej została przyjęta uchwala o opracowaniu planu miejscowego dla miejscowości, sołectwa Nieświń. To jest start do opracowania tego dokumentu planistycznego, który z punktu widzenia mieszkańca, obywatela, czy gminy jest dokumentem bardzo ważnym. On wszystkim ułatwia życie i sam proces przesądza o pewnych funkcjach terenu, pewnych kierunkach co do organizacji przestrzeni i na dobrą sprawę każdy z inwestorów ma ułatwione zadanie jeśli chodzi o proces inwestycyjny. Może w dość krótkim czasie przeprowadzić to zamierzeń, które sobie zaplanował. Dla obszarów gdzie nie ma planów miejscowych inwestor musi uzyskać potocznie mówiąc warunki zabudowy, czyli też decyzję lokalizacyjną dla inwestycji. To dodatkowy czas, który inwestor musi poświęcić. Czasami to trzy miesiące, czasami pół roku. Dla miejscowości, dla których plan miejscowy obowiązuje ten proces jest skrócony. Dzisiejsze wydarzenie jest elementem konsultacji projektu samego planu. To ważny element, bo na dobrą sprawę ten plan tworzymy dla mieszkańców. Oni mogą opiniować rozwiązania, które się pojawiają, mogą je wydyskutować… 

Więcej o wydarzeniu i miejscowym planie zagospodarowania sołectwa Nieświń znajdziecie w materiale wideo powyżej. 

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *