REKLAMA

’Korniczanka’ i artyści z MGDK wystąpili w Kornicy z okazji Dnia Kobiet [wideo, zdjęcia]

W niedzielne popołudnie w niedawno wyremontowanym budynku Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy odbyło się radosne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W ramach programu artystycznego wystąpiło wielu artystów działających przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich, a także ludowy zespół „Korniczanka”.

REKLAMA

Kierująca placówką Małgorzata Pasek powitała licznie zgromadzoną publiczność, wśród której znaleźli się między innymi wiceburmistrz Końskich Marcin Zieliński, sołtys wsi Elżbieta Piotrowska oraz przewodniczący Wspólnoty Gruntowej Wsi Kornica Tadeusz Obratański.

Następnie na scenie pojawiły się niezwykle żywiołowe i kolorowe tancerki z Koneckiego Klubu Tańca „Spin” prowadzonego w MGDK w Końskich przez Piotra Mostowskiego. Dziewczyny zachwyciły publiczność swymi umiejętnościami i wdziękiem.

REKLAMA

Dla gości wystąpili też wokaliści ze Studia Piosenki koneckiego domu kultury prowadzonego przez Romana Cieślaka: Nadia Serek, Patrycja Dukat, Jadzia Kołodziej i nagrodzony szczególnie wielkimi brawami Olaf Młodziński. Zaśpiewała też Wiktoria Krawczyk z WDK Kornica.

Uroczystość w Kornicy nie mogłaby się odbyć bez koncertu zespołu „Korniczanka”. Panie w składzie: Małgorzata Pasek, Halina Stępień, Wiesława Matynia, Barbara Brzezińska, Genowefa Chycka, Halina Sosnowska, Aleksandra Piwowarczyk wraz z akordeonistą Janem Bukładem i skrzypkiem Stanisławem Sosnowskim dali popis świetnego ludowego śpiewania i grania. Radosny repertuar spowodował, że z „Korniczanką” dobrze znane piosenki śpiewała cała publiczność.

Na koniec programu życzenia wszystkim paniom złożyli wiceburmistrz Marcin Zieliński i przewodniczący wspólnoty Tadeusz Obratański. Panie otrzymały żółte tulipany, a wszyscy goście słodki poczęstunek.

Zdjęcia (MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *