REKLAMA

Kosiniak-Kamysz wsparł Jakubowską i Binkowską w Końskich [wideo, zdjęcia]

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowgo i polityk cieszący się według rankingów największym zaufaniem społecznym Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził Końskie by udzielić swojego poparcia kandydatce na burmistrza miasta Beacie Jakubowskiej oraz kandydatce do Sejmiku Agacie Binkowskiej. Towarzyszył mu także marszałek woj. świętokrzyskiego Adam Jarubas. 

REKLAMA

Spotkanie z politykiem zorganizowano pod pominikiem Tadeusza Kościuszko na koneckim skwerze. Jako pierwsza głos zabrała Agata Binkowska, członkini Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ubiegająca się o mandat radnej Sejmiku. –„Spotkaliśmy się pod pomnikiem Księcia Chłopskiego, obrońcy praw kobiety, bohatera narodowego, bohatera również Białorusi. To postać bardzo znacząca w naszej historii. Chciałam powiedzieć Państwu o kobietach o które w bieżącej kadencji będą ubiegały się o mandaty radnych gminnych, powiatowych wojewódzkich, mandat burmistrzów i wójtów. Jedną z tych kobiet jestem ja, a obok siebie mam również koleżankę, która powalczy o bycie burmistrzem Miasta i Gminy Końskie.”

Tę zapowiedzianą kobietą była Beata Jakubowska. –„Szanowni Państwo. To miasto może wyglądać inaczej. Może nadszedł czas na zmiany? Postawcie na kobiety, a my na pewno nie zawiedziemy” – mówiła kandydatka do urzędu burmistrza Końskich.

REKLAMA

Lider PSL-u także mówił o roli kobiet w swojej formacji oraz rosnącym ich znaczeniu w samorządach. Dużą część swojej wypowiedzi poświęcił nachodzącym wyborom, ale wspomniał też o Tadeuszu Kościuszce, który jednał chłopów i szlachtę. Kosiniak-Kamysz działania Kościuszki porównał do dążeń PSL-u do zjednoczenia wszystkich Polaków. Podczas spotkania głos zabierali także: marszałek Adam Jarubas i starosta konecki Bogdan Soboń.

W drugiej części swojej wizyty lider „Ludowców” odwiedził także Okręgową Spółdzielnią Mleczarską. Potem Kosiniak-Kamysz pojechał do Kielc.

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *