REKLAMA

Kroke na XIX Zaduszkach Jazzowych. Posłuchajcie fragmentów! [wideo, zdjęcia]

Raz do roku, w listopadowy wieczór, w Końskich króluje Jazz. Tym razem miało to miejsce w czwartek 10 listopada, a znakomici jazzmani gościli w sali bankietowej Restauracji Leliwa. Świetny koncert na zaproszenie Miejsko-Gminnego Domu Kultury z okazji XIX Zaduszek Jazzowych dał krakowski zespół Kroke.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczął dyrektor DK-u Piotr Salata, który powitał i przedstawił muzyków. Salata przypomniał też, że choć wstęp na koncert jest darmowy to mile widziane są datki do puszki, a całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz leczenia Bruna Słowińskiego (zbiórka trwa TUTAJ).  Dyrektor wspominał również genezę Zaduszek Jazzowych, które od początku poświęcone są zmarłemu znakomitemu koneckiemu muzykowi – Markowi Cieślakowi.

Potem sceną zawładnęła już grupa Kroke mająca ogromne, międzynarodowe doświadczenie. Muzycy współpracowali choćby z Anną Marią Jopek, Nigelem Kennedy’m, czy samym mistrzem słowa filmowego Stevenem Spielbergiem! W Końskich by posłuchać tych mistrzów jazzu do Leliwy przybyły tłumy. Sala zapełniła się błyskawicznie, a publiczność nie opuszczała jej do ostatniego utworu, żywo reagując na proponowaną muzyczną podróż, w której oczywiście nie zabrakło ogromnej ilości improwizacji.

REKLAMA

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania fragmentó koncertu oraz przejrzenia fotorelacji.

Zespół Kroke występuje od lat w niezmiennym składzie: Tomasz Lato (Kontrabas), Tomasz Kukurba (Altówka), Jerzy Bawoł (Akordeon).

W ciągu 28 lat istnienia zespołu, Kroke zagrało koncerty w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Rosji, Belgii, Czechach, Francji, Szwecji, Norwegii, Anglii, Szkocji, Walii, Rumunii, Danii, Finlandii, Szwajcarii, Indonezji, Irlandii, Luksemburgu, Turcji, Meksyku, Izraelu, Austrii, Holandii, Hongkongu, Japonii, Portugalii, Chinach, oraz na Litwie, Ukrainie, Ibizie, Tajwanie, Białorusi, Węgrzech, Słowacji i we Włoszech.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *