REKLAMA

Król wystawił swoje prace w galerii ATUT [wideo, zdjęcia]

W środę (29 marca) w galerii ATUT w Końskich odbyła się wystawa prac Grzegorza Króla pt. „Rzeźba i malarstwo”.

REKLAMA

Na wernisażu twórcy ludowego Grzegorza Króla pojawili się burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie Dariusz Kowalczyk, dyrektor Klubu Osiedlowego KAESEMEK Wiesław Turno oraz inni zaproszeni goście.

Przy okazji wystawy porozmawialiśmy z Grzegorzem Królem. Pełny wywiad znajdą Państwo w materiale wideo.

REKLAMA

tkn24: Czy ta wystawa jest pokłosiem wielu lat pracy?
Grzegorz Król: Tak. To jest zbiorowa wystawa, z kilku lat prace się tu znajdują – nawet z ubiegłego wieku. Jest tu spora ilość rzeźb, bo malarstwo uprawiam sporadycznie. To zaledwie cząsteczka tego co dokonałem, bo zrobiłem łącznie około kilku tysięcy prac…


Grzegorz Król urodził się 27 stycznia 1953 roku w Olszówce Pilczyckiej. To uznany artysta ludowy, rzeźbiarz i malarz. Zadebiutował w 1973 roku w Toruniu biorąc udział w konkursie „Mikołaj Kopernik w rzeźbie ludowej”. Rzeźby Króla znajdują się m.in.: w Muzeum Narodowym w Kielcach, Muzeum Wojska w Białymstoku, Muzeum Etnograficznym w Krakowie i Toruniu czy w Kościele św. Zbawiciela w Augsburgu-Göggingen w Niemczech. Twórca wygrał konkurs zorganizowany przez Muzeum Narodowe w Warszawie z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. W związku z wygraną muzeum zakupiło zwycięskie dzieło i będzie je można teraz zobaczyć w Warszawie.

 Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *