REKLAMA

‚Królowie Strzelców’ zachwycali w Stąporkowie [zdjęcia]

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie jak co roku brał udział w projekcie „Teatr Polska”. W ostatni czwartek na przedstawienie Teatru Nowego z Zabrza przybyło blisko 180 osób. A już w listopadzie odbędzie kolejne bezpłatne przedstawienie.

REKLAMA

W ostatni czwartek świetną grą aktorską aktorzy z Teatru Nowego w Zabrzu zachwycali mieszkańców gminy Stąporków. W swoim spektaklu „Królowie Strzelców…” poruszyli ciekawą problematykę – „Historie mistrzów sportu ukazane w przedstawieniu zainspirowanym reportażem Zbigniewa Rokity w niezwykle ujmujący, projekcyjny sposób przeniosły nas w lata przedwojennych i powojennych mistrzostw świata” – opowiadała Katarzyna Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie.

REKLAMA

Na wydarzeniu pojawił się między innymi starosta konecki Grzegorz Piec z małżonką.

Jeśli ktoś, kto nie mógł zjawić się na spektaklu w MGOKiS, chciałby zobaczyć spektakl, ma na to wciąż szansę, ponieważ jest on w stałej ofercie Teatru Nowego. To był niezwykły wieczór wypełniony wysokiej klasy kulturą. Po spektaklu odbyło się spotkanie warsztatowe z aktorami. Przedsięwzięcie realizowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie w ramach projektu Teatr Polska sfinansowano m.in. ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na kolejne wydarzenie zapraszamy 9 listopada do stąporkowskiego MGOKiS. Tym razem odbędzie się tam przedstawienie „Szac” Teatru Naumionego i fundacji Szafa Gra. Bezpłatne wejściówki można rezerwować i odbierać w sekretariacie ośrodka.

Zdjęcia (MGOKiS w Stąporkowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *