REKLAMA

Kronika policyjna: Kolizja w Końskich, pościg w Maleńcu

Informujemy o kolejnych zdarzeniach z naszych dróg. W piątek wieczorem policjanci rozpoczęli pościg za motocyklistą w gminie Ruda Maleniecka, dziś w Końskich doszło do groźnej kolizji. 

REKLAMA
Kolizja w Końskich

Do kolizji dwóch Seatów doszło przy zjeździe z obwodnicy na ulicę Staszica.

Młody motocyklista wyjeżdżał od strony Maleńca na Drogę Krajową nr 42, nie zatrzymał się na stopie a ponadto jechał bez świateł. Zauważyli to funkcjonariusze i próbowali go zatrzymać. Jednak szybki ścigacz uciekł policjantom. Drogówka odnotował, iż jechał on nawet 180 km/h zajeżdżając przy tym drogę policji. –„Udało się ustalić nr rejestracyjny motocykla. W ten sposób dotarliśmy do Opoczna do rodziców kierującego. Zeznali oni, iż to syn wyjechał motocyklem a obecnie nie są w stanie się do niego dodzwonić.” – powiedział nam Tomasz Kruszyna, rzecznik KPP Końskie. Sprawą uciekiniera zajmie się teraz sąd.

Z kolei dzisiaj około godziny 13.00 doszło do kolizji przy zjeździe z obwodnicy na ulicę Staszica w Końskich. Kierujący Seatem Leonem 24-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi Seat Toledo kierowanemu przez 29-latka. W wyniku czego doszło do zderzenia. Kierujący Toledo został zabrany przez pogotowie , po badaniach w szpitalu został zwolniony.

REKLAMA

„W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego odstąpiono od ukarania mandatowego na rzecz skierowania wniosku do sądu o ukaranie na kierującego Leonem.” – mówi Tomasz Kruszyna z koneckiej policji. Kierującemu Leonem zatrzymano również uprawnienia do kierowania.

Źródło i foto: KPP Końskie.

REKLAMA

Dodaj komentarz