REKLAMA

Kronika policyjna: Kradzież Audi Q5, uli z pszczołami i rasowych psów

Ostatnie dni w powiecie koneckim przyniosły wiele wieści o kradzieżach. Piszemy o nich, a także o oszustwie metodą na pracownika gazowni w naszej kronice policyjnej. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

W miniony piątek nieznany sprawca z jednej z posesji na terenie gminy Stąporków wyniósł 16 ramek wewnętrznych z uli wraz z pszczołami. Swoje straty właściciel pasieki wycenił na 7 tysięcy złotych.

Dzień wcześniej zuchwałej kradzieży dokonano w okolicach miejscowości Jacentów oraz Wiosna. Na jednej z leśnych dróg właściciel na chwilę pozostawił swoje Audi Q5, a kiedy wrócił pojazdu już nie było. Do zdarzenia doszło w czwartek między godziną 18.00 a 19.00.

REKLAMA

Kilka dni temu w Końskich ktoś włamał się do piwnicy jednego z domów i dokonał kradzieży narzędzi: heblarki ręcznej, polerki elektrycznej, dwóch przedłużaczy oraz przewodu siłowego. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę blisko 450 złotych.

W ostatnich dniach 49-latkowi z Końskich w jednym z dyskontów spożywczych 49-latkowi z gminy Końskie skradziono etui wraz z dokumentami. Natomiast w gminie Stąporków z jednego z podwórek złodziej zabrał dwa rasowe psy o wartości 2 tysięcy złotych.

Oszuści ciągle wymyślają nowe sposoby na wyłudzenie pieniędzy. Ostatnio nieznany mężczyzna podając się za pracownika gazowni zaoferował założenie czujników gazowych w mieszkaniu 81 – latki. Kobieta przed wykonaniem usługi zapłaciła blisko 3000 złotych, jednakże usługa nie została wykonana, a poszkodowana nie odzyskała pieniędzy. Do oszustwa doszło na terenie Końskich.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *