REKLAMA

Kronika policyjna: Kradzieże, oszustwa, wypadek i porysowane auta

O dużej ilości zdarzeń tym razem informujemy w naszej kronice policyjnej. Ostatnie dni to między innymi wypadek z udziałem motorowerzysty, porysowane kolejne auta w Końskich, ale i kradzieże oraz oszustwa. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

W miniony poniedziałek kierujący nieznanym pojazdem ciężarowym podczas manewru wyprzedzania motoroweru kierowanego przez 43-latka (trzeźwy), najprawdopodobniej nie zachował należytej odległości co spowodowało, że jadący jednośladem zbliżył się do prawej krawędzi jezdni zawadzając o krawężnik, w wyniku czego przewrócił się na chodnik doznając obrażeń ciała. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Kilka dni wcześniej w Końskich  na parkingu osiedlowym, nn. sprawca poprzez porysowanie powłoki lakierniczej, dokonał uszkodzenia pojazdu VW Caddy i VW Arteon. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 12000 złotych. To kolejne podobne zdarzenie w Końskich z ostatnich dni (o poprzednich więcej TUTAJ).

REKLAMA

Pod koniec czerwca do koneckich policjantów zgłosiła się 60-latka, która poinformowała, że gdy była w ogródku zauważyła jak nieznana jej kobieta wychodzi z jej domu. Podczas rozmowy nieznajoma wypytywała o jakieś przedmioty na sprzedaż – stare zegary i tego typu rzeczy. Po oddaleniu się kobiety, 60–latka stwierdziła, że zostały jej skradzione pieniądze w kwocie blisko 4 000 złotych.

Do innego rodzaju kradzieży doszło w gminie Stąporków. Z działki leśnej  sprawca dokonał wyrębu i kradzieży 47 sztuk drzew brzozy. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę ponad 500 złotych.

W naszym regionie doszło ostatnio także do oszustwa internetowego. Mieszkanka gminy Gowarczów za pośrednictwem internetowego portalu ogłoszeniowego znalazła ofertę wynajmu domku letniskowego w województwie małopolskim i po kontakcie z kontrahentem dokonała wpłaty zaliczki w kwocie 1000 zł. Po tym kontakt z oferentem się urwał.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *