REKLAMA

Kronika policyjna: Kradzieże w powiecie, akcja kontroli pieszych!

Informujemy o kolejnych zdarzeniach odnotowanych w policyjnych notesach. W Smykowie ktoś ukradł paliwo, a w Końskich złodziei połakomił się na sosny. Wczoraj policja kontrolowała pieszych.

REKLAMA
pieszy warszawska

Ten mężczyzna został ukarany przez funkcjonariuszy policji.

W środę na drogach powiatu koneckiego policjanci prowadzili wzmożone działania, w których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Celem systematycznie przeprowadzanej akcji jest między innymi poprawa bezpieczeństwa, a także ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

Podczas wczorajszych działań konecka drogówka ujawniła 52 wykroczenia z czego 37 to wykroczenia popełnione przez pieszych. W 33 przypadkach przechodzili oni w miejscu niedozwolonym, a w 4 nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej. Ogółem nałożono 40 mandatów karnych, a 12 osób policjanci pouczyli o zagrożeniach płynących z lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

REKLAMA

Przykładem popełnianych wykroczeń niech będzie mężczyzna, który pomimo niewielkiej odległości do przejścia dla pieszych na ul. Warszawskiej w Końskich postanowił skrócić sobie drogę czym naruszył przepisy narażając się, na konsekwencje prawne swojego czynu. „Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek i używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że tylko prawidłowe zachowania pomagają w poprawie bezpieczeństwa na drodze.” – powiedział nam Tomasz Kruszyna, rzecznik prasowy KPP Końskie.

Wczoraj w Gminie Smyków nieznany sprawca po uprzednim wyłamaniu korka wlewu paliwa maszyny budowlanej dokonał kradzieży 80 litrów oleju napędowego, a następnie ze schowka ukradł akumulator, klucz do kół i komplet kluczy. Właściciel oszacował wartość strat na 2170 zł.

Do  kradzieży doszło  też w ostatnim czasie w Gminie Końskie. Z działki leśnej,  na której znajduje się kompleks drzew mieszanych ktoś ukradł 23 sztuki drzew sosnowych różnej grubości o wartości 5000 złotych na szkodę zgłaszającej.

Źródło: KPP Końskie

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *