REKLAMA

Kronika policyjna: Oszustwa internetowe i kradzież paliwa

W dzisiejszej kronice policyjnej piszemy o oszustwach na portalach ogłoszeniowych i komunikatorach internetowych oraz kradzieży paliwa.

REKLAMA

Gmina Końskie

REKLAMA

45-latek na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił na sprzedaż radio samochodowe. Z mężczyzną skontaktowała się osoba, która chciała zakupić sprzęt. Potencjalny nabywca wysłał link, który miał posłużyć do finalizacji transakcji. 45-latek po wejściu w link udostępnij swoje dane, w wyniku czego stracił ponad 4000 złotych.

Na terenie powiatu koneckiego odnotowano próbę wyłudzenia danych,  poprzez zainstalowanie aplikacji służącej do celów przestępczych. Do mieszkańca Końskich zadzwonił mężczyzna z wschodnim akcentem, sugerując zainstalowanie takiej aplikacji. Rozmówca nie dał się nabrać i sprawę zgłosił odpowiednim służbom.

Gmina Radoszyce

Pod koniec marca w gminie Radoszyce nieznany sprawca włamał się do zbiornika paliwa spycharki, skąd ukradł 250 litrów oleju napędowego. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę 1500 złotych.

Gmina Słupia Konecka

W Wielkanoc oszust podający się za córkę 43-latki, skontaktował się z nią za pomocą internetowego komunikatora i poprosił o przesłanie kod blik. Kobieta straciła w ten sposób 2300 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *