REKLAMA

Podsumowanie weekendu wielkanocnego w powiecie koneckim [wideo]

To był bezpieczny weekend wielkanocny na koneckich drogach. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich przedstawili podsumowanie swoich działań podczas tego okresu.

REKLAMA

– „Miniony długi weekend wielkanocny na koneckich drogach przebiegł dość bezpiecznie. W czasie trwania akcji w naszym powiecie doszło do trzech kolizji, a funkcjonariusze zatrzymali dwa prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się 50-latek, który w Smykowie pędził BMW z prędkością 131 km/h. Mężczyzna musiał pożegnać się z prawem jazdy, a dodatkowo został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych. W Radoszycach mundurowi wyeliminowali z ruchu 31-letniego kierującego hondą, który prowadził pojazd, mając w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W Brodach uprawnienia do kierowania stracił 33-latek, który poruszał się pojazdem renault w stanie po spożyciu alkoholu”

REKLAMA

W całym województwie świętokrzyskim podczas weekendu świątecznego doszło do 9 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 8 zostało rannych. Podczas działań zatrzymano 42 nietrzeźwych kierowców, natomiast 19 piratów drogowych pożegnało się z prawem jazdy. Uczestnikami obu śmiertelnych zdarzeń byli motocykliści.

REKLAMA

Dodaj komentarz