REKLAMA

Kronika policyjna: Wandalizm, kradzież i bulwersujące oszustwo

W naszej kronice tym razem o akcie wandalizmu, kradzieżach, podpaleniu traw i bulwersującym oszustwie, które miały miejsce na terenie powiatu koneckiego. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Zaczynamy od bardzo bulwersującego oszustwa, do którego doszło na terenie gminy Stąporków. Nieznana kobieta podając się pracownika pomocy społecznej, doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi 91-letnią mieszkankę gminy Stąporków. Kobieta informując seniorkę, że otrzyma pomocy finansową na kupno węgla, wyciągnęła od niej 1900 złotych.

Z kolei w Końskich w ostatnich dniach doszło kradzieży z włamaniem. Nieznany dotychczas sprawca  po uprzednim włamaniu się do budynku gospodarczego, dokonał kradzieży podkaszarki spalinowej i piły spalinowej. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 1500 złotych.

REKLAMA

Również w Końskich na parkingu osiedlowym wandal  wybił szybę w tylnych prawych drzwiach pojazdu Toyota Corolla. Właścicielka oszacował wartość strat na kwotę ponad 500 złotych.

Oszukany internetowo został mieszkaniec gminy Radoszyce. Mężczyzna za pośrednictwem internetowego portalu ogłoszeniowego zakupił telefon komórkowy za kwotę blisko 1500 złotych, lecz w przesyłce otrzymał 0,5 litrową butelkę wody mineralnej.

Na terenie gminy Radoszyce doszło także do kradzieży. Z terenu budowy nieznany sprawca dokonał kradzieży 10 sztuk metalowych rozpór do przepustów. Zgłaszający określił wartość start na kwotę 6000 złotych.

Natomiast w gminie Stąporków ukarany został mężczyzna, który podpalił trawy. Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie, że palą się trawy za budynkiem mieszkalnym w Czarnieckiej Górze. W rozmowie z mężczyzną ustalono, że wyrzucał on popiół i tak doszło do niekontrolowanego zapalenia się około 30 arów nieużytków. Ukarany został mandatem karnym.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *