REKLAMA

Kronika policyjna: Włamania, kradzieże i oszustwa

W naszej kronice znajdziecie informacje włamaniach, kradzieżach i oszustwach jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terenie powiatu koneckiego. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Na początku lutego mieszkaniec  Stąporkowa za pośrednictwem internetowego portalu ogłoszeniowego zakupił grę komputerową za kwotę blisko 100 złotych, lecz zakupionego towaru do tej pory nie otrzymał. Ofiarą podobnego oszustwa padłą mieszkanka gminy Gowarczów – 59-letnia kobieta została doprowadzona do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem. Za 105 złotych zakupiła słuchawki bezprzewodowe na aukcji internetowej. Po przelaniu środków jej kontakt z osobą sprzedającą się urwał.

Jeszcze w styczniu na terenie gminy Końskie z terenu działki leśnej należącej do 50-latka ktoś dokonał wycinki i kradzieży drewna brzozowego. Mężczyzna oszacował wartość strat na kwotę blisko 600 złotych.

REKLAMA

Również w gminie Końskie miała miejsce kradzież z włamaniem. W połowie lutego nieznany sprawca  włamał się do garażu, skąd skradł m.in. 2 pompy do szamba, 4 wędki oraz 2 silniki do motorowerów. Następnie sprawca włamał się do domu, gdzie dokonał kradzieży drukarki oraz butli gazowej. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę 1000 złotych

Z kolei w gminie Fałków w ostatnich dniach ktoś z przydrożnej reklamy zdemontował, a następnie dokonał kradzieży panelu słonecznego oraz turbiny wiatrowej. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę 10 000 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *