REKLAMA

Kronika Policyjna: Zatrzymany poszukiwany listem gończym, zabrane prawa jazdy

W naszej kronice policyjnej powiatu koneckiego piszemy tym razem o ujęciu przestępcy ściganego listem gończym oraz o zabranych uprawnieniach do jazdy za znaczne przekroczenie prędkości. 

REKLAMA

„Wczoraj po godzinie 20:00 koneccy kryminalni pojechali do jednej z miejscowości w gminie Końskie, gdzie według ich ustaleń miał przebywać 27 –latek, poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Końskich. Mężczyzna usłyszał wyrok 1 roku 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu, lecz nie zgłosił się do zakładu karnego w wyznaczonym terminie i najprawdopodobniej ukrywał się poza granicami kraju. Gdy funkcjonariuszy dotarli pod ustalony adres szybko potwierdziły się ich informacje. 27 -latek z gminy Końskie został zatrzymany i doprowadzony do Aresztu Śledczego w Kielcach.” – opowiada starszy sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie.

Natomiast w weekend policjanci z koneckiej „drogówki” w miejscowości Stanowiska (gmina Smyków) zatrzymali dwóm kierującym prawo jazdy.Pierwszy kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością 110km/h. Mieszkaniec gminy Radoszyce otrzymał mandat i 10 punktów karnych oraz zatrzymano mu prawo jazdy. Taki sam los spotkał 40-latka z gminy Mniów, który rozpędził swój pojazd w obszarze zabudowanym do prędkości 103 km/h. Warto dodać, że miejsce to było kontrolowane, ponieważ ktoś oznaczył je w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *