KSSPR gromi na start ligi [wideo, zdjęcia]

W znakomitym stylu piłkarze ręczni KSSPR Końskie rozpoczęli sezon 2022/2023. We własnej hali rozgromili oni zespół ASPR Zawadzkie.

Sobotnie starcie było kompletną deklasacją przyjezdnych. ASPR Zawadzkie ani razu nie wysunęło się na prowadzenie w tym starciu! Konecczanie rzucili pierwszego gola, chwilę później był remis, a od czwartej minuty rozpoczęło się już pasmo nieustannego prowadzenia „Koni”. Do przerwy nasza drużyna wygrywała 22:15, a na koniec na tablicy widniał wynik 41:24! Zawodnicy schodzili z parkietu hali przy ulicy Stoińskiego żegnani gromkimi owacjami publiczności, która zapełniła wszystkie krzesełka. Trzeba przyznać, że nasi szczypiorniści lepszego początku sezonu nie mogli sobie wyobrazić!

Po meczu za najlepszego w barwach KSSPR Końskie uznano Michała Włodarskiego. Najwięcej bramek w sobotni wieczór rzucił Tomasz Kordos.

KSSPR Końskie – ASPR Zawadzkie 41:24 (22:15)
KSSPR: Witkowski 1, Janus 6, Woś 2, Falasa 6, Sękowski Wiktor 3, Kozłecki 1, Sękowski Łukasz 4, Sękowski Bartosz 2, Markowski, Biegaj 1, Kordos 7, Włodarski 4, Rurarz 2, Matyjasik 2, Słonicki.

Kolejne spotkanie zawodnicy trenerskiego duetu Bąk/Curyło rozegrają w sobotę 1 października. Nasi na wyjeździe zmierzą się z KSZO Handball Ostrowiec Świętokrzyski. Do własnej hali KSSPR powróci tydzień później, a podejmie wtedy MTS Chrzanów.