REKLAMA

Kto powalczy o fotel burmistrza Końskich? [wideo]

Wybory Samorządowe decyzją Parlamentu RP odbędą się wiosną 2024 roku, a zatem pozostał do nich nieco ponad rok. Pojawiają się jednak już pierwsze bardziej i mniej oficjalne informacje o tym kto mógłby ubiegać się o najbardziej prestiżowy urząd w regionie, czyli o fotel burmistrza miasta i gminy Końskie. Przyjrzeliśmy się tym plotkom. 

REKLAMA

1. Krzysztof Obratański – w naszym TKN Studio obecnie urzędujący burmistrz nie chciał zadeklarować twardo, że o reelekcję powalczy, ale docierają do nas głosy, że jest to niemal pewne. Obratański w świetle obowiązującego prawa może być burmistrzem przez jeszcze jedną kadencję i najpewniej z tej możliwości skorzysta. Nikt w obozie jego ugrupowania Samorządnych Ziemi Koneckiej nie wyobraża sobie by całe wielkie środowisko do wyborów mógł poprowadzić ktoś inny.

2. Wojciech Owczarek – jedyny na naszej liście zadeklarowany kandydat. Owczarek już wiele miesięcy temu przekazał informację o starcie w wyborach na burmistrza Końskich i z tego co udało nam się ustalić, nic w tej sytuacji się nie zmieniło. Będzie on popierany przez środowisko Nowego Powiatu Roberta Plecha. Owczarek to obecny radny powiatowy, pracuje jako sekretarz w gminie Słupia Konecka, wcześniej był sekretarzem w Gowarczowie oraz dyrektorem Urzędu Pracy.

REKLAMA

3. Michał Cichocki – były burmistrz Końskich i etatowy kontrkandydat Krzysztofa Obratańskiego w II turze. Cichocki związany jest z Platformą Obywatelską, Koalicją Obywatelską, obecnie pracuje cały czas w samorządzie jednej z gminy województwa świętokrzyskiego, jest też powiatowym szefem struktur PO oraz radnym powiatowym. Michał Cichocki nie zadeklarował chęci startu, ale jeśli nie on to kto będzie reprezentował Koalicję Obywatelską, która wyrasta na największą siłę polityczną w Polsce?

4. Jacek Werens – to niemal pewne, że obecny dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich będzie kandydował na stanowisko burmistrza. To mieszkaniec Końskich, jest znakomicie wykształcony, ma duże doświadczenie w pracy w jednostce samorządowej. Werens przede wszystkim może liczyć na potężne wsparcie – według naszych informacji ma być popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, a także większość Zarządu Powiatu Koneckiego ze starostą Grzegorzem Piecem na czele.

5. Sebastian Bednarz – nie mamy żadnej pewności co do tej kandydatury, ale w kuluarach mówi się, że Bednarz będący mieszkańcem Kazanowa znany jako DJ Gass może wystartować na stanowisko burmistrza Końskich mając poparcie kilku starszych działaczy oraz lokalnych przedsiębiorców. Miałby on być kandydatem nieuwikłanym, bezpartyjnym i stawiającym na na wspólne działanie, ponad wszelkimi podziałami.

6. Kamil Kubicki – leśnik, niegdyś budujący kampanię wyborczą Piotra Słoki, który otarł się o mandat poselski. Kubicki od wielu lat związany jest z Prawem i Sprawiedliwością, często reprezentuje posłankę Annę Krupkę. Informacje o jego ewentualnym starcie docierają do nas ze środowiska Zjednoczonej Prawicy. Informacja ta na ten moment nie ma jednak potwierdzenia.

Inni kandydaci – na giełdzie nazwisk pojawiała się choćby dyrektor II LO w Końskich Beata Salata, która mogłaby reprezentować komitet Nasz Powiat. Dotychczas swojego kandydata wystawiała lub popierała Konfederacja i był nim Damian Milczuszek. Niewykluczone, że i tym razem tak będzie. Do naszej redakcji dotarła też informacja o tym, że swojego niezależnego kandydata na fotel burmistrza chce wystawić Nowa Lewica. Tutaj trudno jednak wskazać nazwisko – Lewica chciałaby poprzeć kandydata, który nie jest w koalicji z działaczami Prawa i Sprawiedliwości w powiecie koneckim. Tymczasem wspominany Wojciech Owczarek w niej jest, podobnie jak i przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk. Mówi się o tym, że w tym przypadku szef Lewicy w województwie Andrzej Szejna może postawić na bardzo zaskakujące nazwisko.

REKLAMA

39 thoughts on “Kto powalczy o fotel burmistrza Końskich? [wideo]

 1. laik pisze:

  Proszę Pana , niech Pan da Końskich spokój.

 2. Konecczanka pisze:

  Potrzebna jest porządna kampania a nie jakaś tam debata niewypał. I tak zagłosują na obecną władzę Ci z tzw.”robotą” i ich rodziny.
  Żeby było inaczej ludzie muszą iść zagłosować!! Bo każdy głos będzie się liczył. Żeby cokolwiek zmienić potrzebna jest ZMIANA.
  Jak wyglądają powtórki widzimy po naszym kraju Polska.

 3. zzz pisze:

  głosuje na owczarka

 4. Realista pisze:

  DJ nadaje sie do tarcia chrzanu.

 5. Edi pisze:

  Kubicki – jaki leśnik? Przecież on nie ma szkoły leśniczej. Robotę miał załatwioną bo jest w pisie.
  Jak Pis przegra wybory to pójdzie do partii, która będzie miała większość. Taki karierowicz.

 6. 104 pisze:

  W obecnej kadencji Rady Powiatu jest kilku radnych, którzy mają zamiar kandydować na Burmistrza, A może tak pytanie co zrobili w tym czasie dla gminy Końskie? Bo jakoś nie słychać ich na sesjach, żeby bardzo walczyli o naszą gminę.

 7. konecczanin pisze:

  Konecczanka powinna kandydowac,to omnibus i przyklad do nasladowania ,człowiek sukcesu
  ,wszystko jej sie nie podoba,na pewno osiagnie sukces i Konskie stana sie kraina szczesliwosci.

  ” Żeby cokolwiek zmienić potrzebna jest ZMIANA ” tak ona pisze ,ile trzeba nad takim fenomenalnym stwierdzeniem myslec … na pewno duzo wysiłku włozyła aby dojsc do takiej refleksji
  ” Jak wyglądają powtórki widzimy po naszym kraju Polska ” – to tez jej slowotok … ona sie tutaj marnuje , Polska wiele traci ze ta osóbka nie piastuje jakiegos wyzszego stanowiska np w wojewodztwie lub w Warszawie.

 8. Jańciu pisze:

  Do Edi…Masz 100% racji…typowy karierowicz…jaki z niego prawicowiec, wcześniej pomagał i pracował dla SLD..szczególnie się zasłuży w kampanii naszego byłego posła z lewicy ,tego z Cisownika.Ogólnie nieciekawe indywiduum

 9. Konecczanka pisze:

  Konecczanin, żal mi Cię człowieku.

 10. Dudu pisze:

  Nieważne kto byle nie z pisu bo doprowadzą ten kraj do ruiny. Korupcja i propaganda jak u ruskich.

 11. Zieloni pisze:

  Który z tych Panów dojeżdża transportem publicznym do pracy?

 12. Ja pisze:

  Zakładam się od dobrą okowitę , że Obratański wygra!!!

  • wik70 pisze:

   Popieram.
   Może znajdziemy kandydata, w co wątpię, który spojrzy realnie na nasze możliwości i oczekiwania, zrobi podstawową analizę „swot” i nie będzie tylko działał ku u swojemu upodobaniu – władza zapomina, że jest tylko i aż wybrana dla ludzi (niestety myśli, że jest tylko wybrana przez ludzi), ( a nie odwrotnie(

 13. Marcin pisze:

  A teraz zadajmy sobie pytanie. Który z nich ma jakiekolwiek doświadczenie w zarządzaniu, który z nich osiągnął sukces w biznesie, który potrafi dobrać fachowców do współpracy?
  To są wszyscy karierowicze, wstąpili do partii bo nic innego nie potrafią. Nic nie osiągneli własnym talentem, pracowitością, wiedzą. Wiedzieli natomiast kogo całować w d…
  Ps. Pana bednarza nie znam.

 14. Qas pisze:

  A się czepiacie – a właśnie że leśnik inaczej

 15. Morawiecki pisze:

  Zależy kto co obieca? Jeżeli ktoś obieca duże bezrobocie, zasiłki, 500+ i inne dodatki dla bezrobotnej patologii to na pewno wygra te wybory. To jest potwierdzone info, tak obecnie to wygląda w kraju.

 16. Sobek pisze:

  Obratański będzie miał już 65 lał zdrowie będzie dla niego ważne może da sobie spokój .i prawdopodobnie nie wystartuje . Było by to z korzyścią dla miasta.Obecna „Rada miasta” w czym może doradzić ,???

 17. Jaaaa pisze:

  Kubicki, którego wsadził ktoś na stołek w nadleśnictwie bez wykształcenia leśnego ma być burmistrzem???!!!!

 18. Konecczanka pisze:

  Co ten Pan O dla miasta i dla mieszkańców zrobił?? Nie dla wybrańców tylko dla ludzi tu mieszkających? On ma dalej rządzić bo niby nie ma kto? Jemu będzie wygodnie tylko to nie o to chodzi.

 19. mieszkaniec pisze:

  Konecczanka , proszę cię , kandyduj , ty wszystko wiesz najlepiej , masz mój głos.

 20. Emil pisze:

  Beata wygra fotel burmistrza. Trudną sztuka jest zarzadzac nauczycielami a kto to potrafi poradzi sobie na fotelu burmistrza

 21. U-Zoom pisze:

  Najważniejsze jest, aby wiodący polityk był człowiekiem odważnym i umiał podejmować dyskusję, która często jest ostra i wymagająca stalowych nerwów. Takie wrażenie sprawia burmistrz Końskich. Padają zarzuty, ataki na niego, a on ze spokojem odpowiada rzeczowymi argumentami. Nie wchodzi w potyczki, nie grozi opozycji, nie uprawia politycznego pieniactwa. Nie broni się atakiem na atak. To jest polityk dużego formatu, cokolwiek by nie sądzić o dyskusyjnych sprawach, działaniach, inwestycjach. Idzie do przodu, nie przeciwko.

 22. zzz pisze:

  nie długo wybory a w sierosławicach robią chodnik ,praca idzie pełną parą ,CZEMU MA TO SŁUŻUĆ ,DLACZEGO NIE ROBIĄ CHODNIKA NP W POMORZANACH,a prace zakończą się przed terminem

 23. Ja pisze:

  U-Zoom to jest TWOJA opinie o tym człowieku jaki to wspaniały sprawiedliwy i uczciwy , moja opinia jest zgoła odmienna ,do nie burmistrz miasta tylko sołtys wsi który od la zabiegał o ten elektora i tam się czuje świetnie jak swoim terenie .A miasto inwestycje w mieście ” rzucone „na koniec swojej kadencji .Ten człowiek administrował miastem prawie dwie dekady .A co przez te lata wcześniejsze?

 24. Paweł pisze:

  teraz dostana 13 tak burmistrz , starosta i inne nieroby ponad 20 tys na rękę i dalej głosujcie na pis

 25. krótko pisze:

  Takie podsumowanie kandydatur:
  1. Dj na burmistrza – jaja sobie robicie ?
  2. Gajowy – oderwany od rzeczywistości !
  3. Obratański – krasomówca może i dobry, z zarządzaniem już kłopot.
  4. Cichocki – no cóż miły elegancki sympatyczny – to wszystko.
  5. Werens – nie znam
  6. Owczarek – chyba z tego towarzystwa najsensowniejsza kandydatura.

 26. UB40 pisze:

  Szanowny Panie Emilu. Kandydatka o której Pan wspomniał, która tak podobno świetnie radzi sobie z zarządzaniem szkołą i nauczycielami – nie nadaje się nawet na babkę klozetową. Karierowiczka wyniesiona na stanowisko przez PiS. Jak doszła do władzy SLD zmieniła front, teraz chce wrócić do łask .

 27. Itd pisze:

  Jak ktoś się czuje kobietą to nią jest
  Jak ktoś się czuje leśnikiem to tyż
  Jak ktoś się czuje burmiszczem,
  To co się będziemy przeciwiac

 28. Jajec pisze:

  Co się dzieje z obrońcami Obratańskiego ? brak argumentów, czyżby wieszczyli koniec z jego panowaniem.

 29. UB40 pisze:

  Pan O sam się obroni . Złotousty wodolejca.

 30. M...Moje Rodzinne Miasto pisze:

  Nigdy więcej tego pobalcerowiczowskiego długu i towarzystwa… to nie może wrócić bo to zguba totalna dla i tak już wyludnionej emigracją społeczności… poza tym praca do śmierci dla kochających kraj a raje dla wybrańców i tzw. … państwo Minga już tu kiedyś było i do czego doprowadziło? Że teraz trzeba wszystko odbudowywać i zaczynać od zera…. Nigdy więcej tych permamentnie brakujących podatków na cokolwiek, tych pieniędzy „zakopanych w Zakopanem , tych guzików poobrywanych, tych wypowiedzi o szarańczy jako ludziach, tych wyprzedaży majątku i dobra wspólnego, baronów i innych szczególnych i wyjątkowych… z tym trzeba skończyć raz na zawsze i ostatecznie… dla przyszłych pokoleń . bo już drugie płaci tego zbyt wysoką cenę…

 31. Sonia pisze:

  Wspierający , zagubiona strzelba, behapowiec, elektryk ,fryzjer, operator maszyn ,ochroniarz z KZO , robotnik z mleczarni , ten o drewna z lasu . Oto skutki.

 32. bober z dzibołtowa pisze:

  jo i caly dzibołtów stary i nowy zaglosujemy na obratanskiego. un nom wybuduje kino, tełotr i filharmunio.

 33. Tosia pisze:

  zeby łun beł. z Kuńskich a nie z ze wsi. cyli sierosławic to wsytko by beło u nos Ale tyn łacony po zaocnyj

 34. b pisze:

  fajnie że piszesz kto powiązany jest z pisem lmao

Dodaj komentarz