REKLAMA

8,5 tysiąca złotych dla Kubusia i Krzysia w ramach akcji przedszkolaków

Przedszkole w Smykowie na Dzień Kobiet zorganizowało akcję charytatywną pn. „Kwiaty dla Kubusia i Krzysia”. Każdy odwiedzający placówkę mógł zakupić kwiaty, a dochód w całości zostanie przekazany na dalsze leczenie chorych mieszkańców gminy Smyków. Udało się zebrać 8,5 tysiąca złotych! 

REKLAMA

REKLAMA

Krzysiu cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe, a Kubuś ma wrodzoną wadę serca. Przez okres od 3 do 8 marca Przedszkole w Smykowie z pomocą rodziców oraz instytucji, które zaangażowały się w akcję rozprowadzało kwiaty. W tym roku sprzedano 2,5 tys. kwiatów. W wyniku sprzedaży uzyskano kwotę 8,5 tys. złotych, która zostanie przeznaczona na podnośnik do wanny dla Krzysia z Salaty oraz wózek specjalistyczny dla Kubusia z Adamowa.

To już trzecia akcja prowadzona przez Przedszkole w Smykowie, a pomysłodawcą jest Dorota Kołodziejczyk – dyrektor przedszkola. Przez dwie poprzednie edycje zbierano na pomoc: I edycja dla Patryka Lamczyka, zebrano wówczas 6831,65  złotych- kwotę tę przeznaczono na leczenie Patryka. W roku ubiegłym zebraną kwotę 5 tys. przeznaczono na pomoc w zakupie urządzeń dla chorych Natalki i Karolinki. Łączna kwota ze wszystkich 3 edycji to: 20 331,65 zł. Warto zaznaczyć, że pomoc ta jest kierowana dla chorych dzieci i młodych ludzi z terenu gminy Smyków.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *