REKLAMA

Kto wygra Ekstraklasę w sezonie 2024/2025?

Początek lipca oznacza, że wszystkie drużyny występujące w Ekstraklasie rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu. Kto zdaniem zakładów bukmacherskich ma największe szanse na zwycięstwo? Kto może spaść z Ekstraklasy?

REKLAMA

Podsumowanie poprzedniego sezonu

Zanim przejdziemy do omówienia sytuacji przed rozpoczęciem nowych rozgrywek, warto podsumować to, co wydarzyło się w ubiegłym sezonie. Przewidywania, które przygotowały zakłady bukmacherskie wskazywały, że największe szanse na wywalczenie mistrzostwa Polski miał Raków Częstochowa. Krzyżowcy bronili tytułu, który udało im się zdobyć pod wodzą Marka Papszuna. Sęk w tym, że latem w klubie doszło do zmiany na stanowisku trenera, a to nie wpłynęło najlepiej na postawę ówczesnego mistrza Polski. Raków ostatecznie zakończył rozgrywki dopiero na siódmym miejscu pomimo tego, że zakłady sportowe przez większą część sezonu faworyzowały właśnie te ekipę na mistrza Polski.

REKLAMA

Sporym niedosytem zakończył się również sezon w wykonaniu piłkarzy Legii Warszawa. Wojskowi liczyli, że uda im się wrócić na ligowy tron po tym jak 2 lata z rzędu nie wywalczyli mistrzostwa. Zakłady bukmacherskie wysoko oceniały szanse Legii Warszawa, która jednak finiszowała dopiero na trzecim miejscu. Taki wynik zapewnił awans do kwalifikacji europejskich pucharów, lecz pozostał ogromny niedosyt.

Podobnie można podsumować występy piłkarzy Lecha Poznań. Lech plasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji końcowej w zakładach bukmacherskich, a mimo tego finiszował dopiero na piątym miejscu. Kolejorz zanotował fatalną końcówkę rozgrywek, w której nie udało mu się wywalczyć nawet jednego zwycięstwa. Ostatecznie Lech przegrał mistrzostwo o 10 punktów.

Największym zaskoczeniem ubiegłego sezonu były ekipy Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław. Przypomnijmy, że dokładnie rok wcześniej te drużyny broniły się przed spadkiem z ligi. Zakłady bukmacherskie nie spodziewały się, że Jagiellonia Białystok lub Śląsk Wrocław będą w stanie włączyć się do walki o mistrzostwo kraju w nowych rozgrywkach. To tylko kolejny dowód na to jak nieprzewidywalne bywają rozgrywki Ekstraklasy.

Zgodnie z przewidywaniami zakładów bukmacherskich z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnały się ekipy Ruchu Chorzów i ŁKS-u Łódź. Zakłady sportowe w kwestii spadkowiczów nie trafiły jedynie z Puszczą Niepołomice, która przetrwała w Ekstraklasie. Po latach występów w najwyższej klasie rozgrywkowej z ligą pożegnała się Warta Poznań.

Kto będzie najlepszy w nowym sezonie?

Legia Warszawa jeszcze pod koniec poprzedniego sezonu dokonała kilku zmian, a jedną z nich była rotacja na stanowisku trenera. Wojskowi pracują aktualnie na rynku transferowym, aby odpowiednio wzmocnić zespół i być gotowym do walki o mistrzostwo kraju. Legia Warszawa to najbardziej utytułowany klub w historii Ekstraklasy, a w ostatnich 3 latach nie udało mu się wywalczyć żadnego mistrzostwa. Taka sytuacja to bez wątpienia niecodzienne zjawisko dla kibiców, którzy oczekują od swoich ulubieńców powrotu do walki o tytuł. Aktualna oferta zakładów bukmacherskich wskazuje, że Legia Warszawa ma największe szanse na wywalczenie mistrzostwa ze wszystkich drużyn w Ekstraklasie.

Tuż za plecami tego zespołu plasuje się mistrz z 2023 roku. Mowa tutaj oczywiście o Rakowie Częstochowa, który również nie próżnuje na rynku transferowym, a przede wszystkim dokonał fundamentalnej zmiany na stanowisku trenera. Do klubu powrócił autor największych sukcesów w historii Rakowa, czyli Marek Papszun. Powrót tego trenera to bez wątpienia fantastyczny bodziec dla piłkarzy, którzy znowu będą mieli wiele do udowodnienia. Raków w obecnej kampanii nie będzie miał żadnych pucharowych obowiązków, a to może skutkować poprawieniem dyspozycji w Ekstraklasie. Częstochowianie w ostatnim sezonie pracy Marka Papszuna grali fantastycznie i jeśli uda im się powrócić do tego poziomu to bez wątpienia będzie to obok Legii Warszawa główny kandydat do wywalczenia tytułu.

Kolejnym zespołem, który warto mówić w kontekście walki o mistrzostwo kraju jest zwycięzca rozgrywek Ekstraklasy z 2022 roku. Mowa tutaj oczywiście o ekipie Lecha Poznań, która podobnie jak Raków dokonała zmiany na stanowisku trenera. Lech postawił na szkoleniowca ze Skandynawii który ma wprowadzić ciekawe i innowacyjne pomysły. Po tym jak włodarzom Lecha Poznań nie udała się decyzja związana z powrotem Mariusza Rumaka, nie ma wątpliwości, że presja na kolejnym trenerze jest gigantyczna.

Jako czwarty zespół w kontekście realnych szans na wywalczenie mistrzowskiego tytułu plasuje się Jagiellonia Białystok. Wiele będzie jednak zależało od tego, jak ekipa Adriana Siemieńca zaprezentuje się w kwalifikacjach europejskich pucharów. Potencjalne występy w fazie grupowej mogą negatywnie wpłynąć na postawę w Ekstraklasie. Przynajmniej taką sytuację mieliśmy w poprzednich latach, gdy polskiej drużynie udało się wywalczyć awans.

Statystyki – Ekstraklasa:

  • Najlepszą drużyną wyjazdową poprzedniego sezonu był Śląsk Wrocław.
  • Najlepiej przed własną publicznością w ubiegłej kampanii poradziła sobie Jagiellonię Białystok.
  • Najmniej bramek w lidze stracił Śląsk Wrocław.
  • Najwięcej goli w lidze zdobyła Jagiellonia Białystok.
  • ŁKS Łódź stracił aż 75 goli w poprzednim sezonie.

Kto spadnie z ligi?

Praktycznie co roku przewidywania zakładów sportowych online wskazują, że największe szanse na spadek z ligi mają ekipy beniaminków. Tym razem jest jednak inaczej, ponieważ Lechia Gdańsk nie jest wskazywana na jednego z głównych kandydatów do spadku. Gdańszczanie znakomicie zaprezentowali się w ubiegłych rozgrywkach na zapleczu, a także mają wielu ciekawych piłkarzy i zakłady bukmacherskie spodziewają się tutaj walki tego zespołu o środek tabeli.

Głównym kandydatem do spadku jest ekipa, która uratowała się w poprzednim sezonie, czyli Puszcza Niepołomice. Oprócz tego wysoko oceniane są szanse Motoru Lublin, a także Stali Mielec. Nie można jednak powiedzieć abyśmy mieli 3 gwarantowane drużyny, które potencjalnie mogą spaść z najwyższej klasy rozgrywkowej. To tylko wskazuje, że już na podstawie oferty zakładów sportowych można spodziewać się niezwykle emocjonującej walki o przetrwanie w Ekstraklasie. Propozycje długoterminowe na rozgrywki w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce są dostępne w ofercie bukmachera Superbet. Dołącz do grona miłośników sportu i obstawiaj Polską piłkę!

Więcej lokalnych wiadomości sportowych na naszej stronie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny serwisu Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej, a także tenisa ziemnego.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *