REKLAMA

KWusie świętowały swój jubileusz [zdjęcia]

W sobotę 29 czerwca Koło Gospodyń Wiejskich KWusie z Koziej Woli świętowało 5-lecie swojej działalności. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym starosty koneckiego.

REKLAMA

Impreza rozpoczęła się występami zespołów działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie, m.in. Mokrzaneczek z Mokrej i Seniorady. Na scenie wystąpiły też Paulina Plewa oraz Izabela Majewska.

REKLAMA

Na uroczystości posmakować można było pyz ziemniaczanych, pierogów, słodkich naleśników i orzeźwiającej lemoniady. Dużą uwagę przyciągnęła wystawa zdjęć KGW oraz rękodzieła. Goście imprezy zostali obdarowani „Przepiśnikami” w formie drukowanej, w których gospodynie dzielą się tajemnicami własnych receptur.

W wydarzeniu udział wzięli starosta konecki Grzegorz Piec, naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Marian Wikiera, przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Jóźwik i burmistrz Stąporkowa Jarosław Młodawski. Przedstawiciele Powiatu Koneckiego wręczyli paniom pamiątkowy grawerton a włodarz Stąporkowa bukiety róż.

Dla dzieci przewidziano sporo atrakcji, takich jak dmuchaniec, malowanie twarzy, pokaz pierwszej pomocy, pokaz militarny w wykonaniu Jednostki Strzeleckiej 2026.  Gościnnie swoje stoisko wystawiły KGW Osiemnastki+ z Czarnej, a na okazałych maszynach dojechali z Końskich motocykliści z Floty i Motodemii. Wszyscy odwiedzający dostali kawałek pysznego urodzinowego tortu. Do późnych godzin goście uczestniczyli w zabawie pod gwiazdami z DJ-em JOKEREM.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe, KGW KWusie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *