REKLAMA

Lekcja o bezpieczeństwie w koneckiej Kanadzie [wideo, zdjęcia]

Próbna ewakuacja połączona z lekcją dotyczącą zagrożenia związanego z czadem, a także prelekcja poświęcona nauce pierwszej pomocy. Środa była dniem poświęconym bezpieczeństwu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich.

REKLAMA

„Mamy dziś w szkole próbną ewakuację, ale oprócz tego pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz spotkanie ze Strażą Pożarną w Końskich na temat cichego zabójcy jakim jest tlenek węgla. Okres jesienno-zimowy stwarza różnego rodzaju zagrożenia. Przede wszystkim związane z tlenkiem węgla, który przynosi duże żniwa. Takimi spotkaniami chcemy uświadomić młodzieży jak ważne jest sprawdzanie w ich domach, mieszkaniach instalacji grzewczych. Przez to zwiększenie bezpieczeństwa” – tłumaczy Łukasz Misztal, dyrektor ZSP 2 Końskie.

Pokaz z pierwszej pomocy przeprowadziła ratownik medyczny Anna Siemieniec. Przeprowadziła ona prelekcję poświęconą resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

REKLAMA

Z kolei o zagrożeniach związanych z czadem i problemami z instalacjami grzewczymi opowiadał młodszy brygadier Mariusz Czapelski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Młodzież dowiedziała się między innymi o tym dlaczego ważne jest posiadanie w domach czujek czadu oraz dymu.

W sumie w dniu poświęconym bezpieczeństwu udział wzięło kilkudziesięciu uczniów „Kanady”.

Zdjęcia:

REKLAMA

3 thoughts on “Lekcja o bezpieczeństwie w koneckiej Kanadzie [wideo, zdjęcia]

  1. Emila pisze:

    Wspaniałe zajęcia które uczą najważniejszych umiejętności. Brawo szkoła !!!

  2. robert pisze:

    A gdzie osoba dorosła może się podszkolić w końskich z pierwszej pomocy orientuje się ktoś?

  3. Aneta pisze:

    Wspaniała inicjatywa jestem pielęgniarka moje dziecko chodzi do tej szkoły. Gratuluje pomysłu i podejmowania ważnego tematu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *