REKLAMA

Policja: Młodociany nie jest bezkarny!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich w ramach działań „Dopalacze kradną życie” prowadzą spotkania zarówno z dorosłymi jak i dziećmi.

REKLAMA

Ich celem  jest uświadomienie całemu społeczeństwu, jakie zagrożenie niesie ze sobą zażywanie środków psychoaktywnych m.in. dopalaczy. Wczoraj policjanci rozmawiali z uczniami „Starego Ogólniaka”.

Lekcja profilaktyki (1)

Marzena Czapelska przestrzega licealistów przed zażywaniem podejrzanych środków.

Głównym tematem wczorajszego spotkania z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich było zjawisko dopalaczy. Młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się o zagrożeniach wynikających z zażywania środków psychoaktywnych. Policjantka prowadząca spotkanie podkreśliła jak bardzo są one szkodliwe i niebezpieczne dla naszego organizmu. Uczniowie zostali również poinformowani gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnienia i jak się przed nim bronić.

REKLAMA

Drugim tematem omawianym na spotkaniu była odpowiedzialność prawna osób nieletnich. ,,Jestem nieletni nikt nic nie może mi zrobić, więc mogę łamać prawo”. Takie słowa często słyszymy z ust młodych ludzi. Czy rzeczywiście tak jest, że są oni bezkarni? O tym, że również nieletni podlegają odpowiedzialności rozmawiała z uczniami Marzena Czapelska z naszej komendy . Uczniowie dowiedzieli się kto to jest nieletni według prawa , co to jest demoralizacją oraz co to jest czyn karalny. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali kto i jakie środki wychowawcze i poprawcze może orzec w stosunku do nieletniego.

Źródło: KPP Końskie

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *