REKLAMA

Lekcja tolerancji i integracja w starostwie powiatowym w Końskich [zdjęcia]

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Końskich odbyło się spotkanie władz samorządowych z osobami z zespołem Downa z okazji ich Światowego Dnia, który przypada 21 marca.

REKLAMA

Wydarzenie zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów w Baryczy, przy współpracy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Końskich. Uroczystość poprowadził dyrektor Ośrodka Jan Słuszniak. Podopieczni dla przybyłych gości, wśród których znaleźli się rodzice i przyjaciele placówki oraz dyrektorzy i pracownicy jednostek samorządowych, przygotowali specjalny występ artystyczny, za który otrzymali serdeczne i gromkie brawa.

REKLAMA

Władze samorządowe reprezentowali starosta konecki Grzegorz Piec, przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk, członkowie Zarządu Powiatu Jarosław Staciwa i Dariusz Banasik oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzony jest corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Święto zostało ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

Zdjęcia (Paweł Kubiak, arch. Starostwa Powiatowego w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz