REKLAMA

Niedziela na jarmarku z rozstrzygnięciem konkursów [wideo, zdjęcia]

Ponowna prezentacja potencjalnego hejnału Końskich w wykonaniu Jakuba Kowalskiego oraz rozstrzygnięcie konkursów na tradycyjną palmę oraz koszyk ze święconką były głównymi elementami niedzieli na Jarmarku Wielkanocnym na rynku w Końskich. 

REKLAMA

Niedziela palmowa była ostatnim dniem z otwartymi kramami. Oprócz zakupów tym razem skupiono się na rozmowach, a jak to w okresie wyborczym bywa na miejscu nie zabrakło też kandydatów z różnych opcji.

Natomiast głównym punktem dnia było rozstrzygnięcie konkursów organizowanych przez gminę Końskie oraz parafię św. Mikołaja. Nagrody w konkursie na tradycyjną palmę wręczali burmistrz Krzysztof Obratańskie oraz ksiądz dziekan Jacek Wieczorek. W tej rywalizacji za najlepiej wykonaną uznano palmę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich Przybyszowy. Z kolei najpiękniejszy i najbardziej tradycyjny kosz wielkanocny ze święconką przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich Gatniczanka z Gatnik.

REKLAMA

Konkursy koordynowała Anna Wiaderna z Koneckiego Centrum Kultury, a w jury znalazły się: plastyczka Justyna Soja-Sadowska, Barbara Cieplińska, szefowa Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich Katarzyna Korus i etnolog Aleksandra Imosa.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz