REKLAMA

Lider Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz gościł w Końskich i Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Bartłomiej Sienkiewicz – były Minister Spraw Wewnętrznych, a obecnie lider listy Koalicji Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim w sobotę gościł w Stąporkowie oraz w Końskich. To także prawnuk wielkiego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza. W swoich wystąpieniach skupił się przede wszystkim na wykluczeniu komunikacyjnym powiatu koneckiego – jego zdaniem to wstyd, że z Końskich nie da się w łatwy sposób dotrzeć do Warszawy, Krakowa, czy nawet Kielc. 

REKLAMA

W Stąporkowie w sobotę lider listy KO spotkał się z mieszkańcami gminy na placu targowym. Jego przewodnikiem był startujący z tej samej listy w wyborach zaplanowanych na 13 października Michał Cichocki. Towarzyszył im także kandydat rodem z Czarnieckiej Góry – Jakub Dajczer. Na spotkaniach obecni byli także działacze związani z Platformą Obywatelską oraz wiceprezydent Kielc Arkadiusz Kubiec.

REKLAMA

W Końskich Bartłomiej Sienkiewicz pojawił się około południa. Były minister w parku rozdawał swoje materiały wyborcze, rozmawiał także z konecczanami o ich problemach. Godzinę później na skwerku odbyła się konferencja prasowa z tym politykiem. Dominowały tematy bieżące, a także problemy związane z kolejnictwem i drogami. Zapis konferencji znajdziecie w naszym materiale wideo.

Po południu Sienkiewicz zaplanował udział w obchodach Koneckiego Września.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Lider Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz gościł w Końskich i Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

  1. Ciekawa sytuacja! Sienkiewicz przyjechał do Końskich i na spotkaniu z mieszkańcami mówi m.in. o wykluczeniu komunikacyjnym powiatu koneckiego. Tak, zostaliśmy wykluczeni komunikacyjnie, chociaż jesteśmy niemałym miastem powiatowym. Obok pana Sienkiewicza stoi pan Cichocki, który był burmistrzem Końskich w latach 2010-2014. To za jego kadencji, w czerwcu 2012 roku zlikwidowano PKS Końskie. Teraz jego partyjny kolega zauważył, że Końskie jest „wykluczone komunikacyjnie”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *