REKLAMA

Lider Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz gościł w Końskich i Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Bartłomiej Sienkiewicz – były Minister Spraw Wewnętrznych, a obecnie lider listy Koalicji Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim w sobotę gościł w Stąporkowie oraz w Końskich. To także prawnuk wielkiego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza. W swoich wystąpieniach skupił się przede wszystkim na wykluczeniu komunikacyjnym powiatu koneckiego – jego zdaniem to wstyd, że z Końskich nie da się w łatwy sposób dotrzeć do Warszawy, Krakowa, czy nawet Kielc. 

REKLAMA

W Stąporkowie w sobotę lider listy KO spotkał się z mieszkańcami gminy na placu targowym. Jego przewodnikiem był startujący z tej samej listy w wyborach zaplanowanych na 13 października Michał Cichocki. Towarzyszył im także kandydat rodem z Czarnieckiej Góry – Jakub Dajczer. Na spotkaniach obecni byli także działacze związani z Platformą Obywatelską oraz wiceprezydent Kielc Arkadiusz Kubiec.

REKLAMA

W Końskich Bartłomiej Sienkiewicz pojawił się około południa. Były minister w parku rozdawał swoje materiały wyborcze, rozmawiał także z konecczanami o ich problemach. Godzinę później na skwerku odbyła się konferencja prasowa z tym politykiem. Dominowały tematy bieżące, a także problemy związane z kolejnictwem i drogami. Zapis konferencji znajdziecie w naszym materiale wideo.

Po południu Sienkiewicz zaplanował udział w obchodach Koneckiego Września.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Lider Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz gościł w Końskich i Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

  1. Ciekawa sytuacja! Sienkiewicz przyjechał do Końskich i na spotkaniu z mieszkańcami mówi m.in. o wykluczeniu komunikacyjnym powiatu koneckiego. Tak, zostaliśmy wykluczeni komunikacyjnie, chociaż jesteśmy niemałym miastem powiatowym. Obok pana Sienkiewicza stoi pan Cichocki, który był burmistrzem Końskich w latach 2010-2014. To za jego kadencji, w czerwcu 2012 roku zlikwidowano PKS Końskie. Teraz jego partyjny kolega zauważył, że Końskie jest „wykluczone komunikacyjnie”!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *