REKLAMA

Lipa zgarnia Puchar Wójta Rudy Malenieckiej [wideo, zdjęcia]

Pięć znakomicie ze sobą zgranych ekip, emocje w walce o puchary i niesamowita końcówka decydującego meczu. Tak wyglądał futsalowy Turniej o Puchar Wójta Rudy Malenieckiej.

REKLAMA

Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn: Lipa, Szkucin, Dęba, Młotkowice i Koliszowy. Zagrały one systemem każdy z każdym, czyli podczas całej imprezy odbyło się dziesięć spotkań piłkarskich. Najwięcej emocji dostarczyły jednak trzy pojedynki – Koliszowy kontra Młotkowice, które ta druga drużyna zwyciężyła 4:3, Szkucin – Młotkowice – tym razem zawodnicy z Młotkowic mieli mniej szczęścia i przegrali 4:3, a także spotkanie decydujące o tym kto zostanie zwycięzcą turnieju: Lipa kontra Młotkowice. W tym meczu długo prowadzili zawodnicy z Lipy, ale w końcówce w łatwej do zażegnania sytuacji stracili bramkę. Remis nie dawał im mistrzostwa, więc rzucili się do szaleńczych ataków i dosłownie w ostatniej sekundzie starcia wbili swoim rywalom gola na 2:1 zapewniając sobie tym samym triumf w całym turnieju. – „Lipa już kolejny raz zwycięzcą. Bodajże trzeci czy czwarty. Ich poziom jest naprawdę dobry, ta drużyna bierze też udział w innych rozgrywkach na terenie naszego powiatu. Trenują na co dzień także ich poziom naprawdę jest wysoki.” – chwalił przed naszą kamerą zwycięzców turnieju wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca.

X Turniej o Puchar Wójta Rudy Malenieckiej 08

REKLAMA

Natomiast sami gracze swoją wiktorią nie byli bardzo zaskoczeni. Widać było, że doskonale znają oni swoją wartość. – „KS Lipa nasza drużyna, tym razem nie było lipy! Nasz skład to: Paweł Dutkiewicz, Kamil Dutkiewicz, Damian Dutkiewicz, Kamil Kacperczyk, no i bramkarz Robert Batóg. Trzeba przyznać, że turniej w Rudzie zawsze charakteryzuje się wysokim poziomem. Gram tu drugi raz i były wielkie emocje, teraz do ostatniej sekundy mogliśmy zająć drugie miejsce. Bramka kolegi zdecydowała, że jednak udało się wygrać no i mamy to!” – opowiedzieli nam o przebiegu rywalizacji zawodnicy drużyny z Lipy.

Po zakończeniu piłkarskich zmagań wójt Kuca rozdał najlepszym trzem drużynom piękne pamiątkowe puchary. Wiadomo już, że w kolejnych latach w Rudzie Malenieckiej także będzie można pograć w piłkę zarówno podczas turniejów, jak i czysto rekreacyjnie.  – „Jest to dziesiąty turniej, podsumowujący treningi, które się odbywają od jesieni przez zimę i kończy się to na turnieju wiosennym. Oczywiście to będzie kontynuowane w latach następnych. W tym roku również, bo nasze drużyny chcą już trenować od września, także będzie to kontynuowane.”  – powiedział nam wójt Kuca.

My zaś z przyjemnością odwiedzimy kolejne tego typu sportowe imprezy w Rudzie Malenieckiej czy innych gminach naszego powiatu.

 

Tabela Turniej w Rudzie Malenieckiej

Lipa wyprzedziła drugi Szkucin o zaledwie jedno oczko.

DĘBA – LIPA 2:2
SZKUCIN – KOLISZOWY 3:0
MŁOTKOWICE – DĘBA 0:4
LIPA – SZKUCIN 2:0
KOLISZOWY – MŁOTKOWICE 3:4
DĘBA – SZKUCIN 0:1
LIPA – KOLISZOWY 4:1
SZKUCIN – MŁOTKOWICE 4:3
DĘBA – KOLISZOWY 5:2
LIPA – MŁOTKOWICE 2:1

Zdjęcia (archiwum własne, UG Ruda Maleniecka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *