REKLAMA

Golfy na celowniku złodziei – kronika policyjna

W czwartek policjanci z Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali 31–latka, który jest podejrzany o kradzież volkswagena. W piątek ktoś włamał się do golfa w Końskich.

REKLAMA
skradziony golf

Tego Golfa ukradł mężczyzna ze Stąporkowa.

Do pierwszego zdarzenia doszło w środowy ranek w jednej z miejscowości w gminie Stąporków. Policjanci otrzymali informację od jednego z mieszkańców tej gminy. Z relacji mężczyzny wynikało, że gdy wyszedł do sklepu po zakupy jego znajomy, 31 -letni mieszkaniec tej samej wsi zabrał mu kluczyki do pojazdu i odjechał w nieznanym kierunku.

Właściciel auta powiadomił funkcjonariuszy dopiero po upływie trzech godzin, gdyż miał nadzieje, że sprawca odda jego pojazd. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania volkswagena oraz sprawcy. Po kilkunastu godzinach pracy funkcjonariusze odnaleźli golfa na jednej z posesji w gminie Stąporków. Natomiast wczoraj tuż po północy został zatrzymany 31 –letni sprawca tego czynu, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Gdy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzut kradzieży. W trakcie przesłuchania przyznał się, ale nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania.

REKLAMA

„Teraz mężczyźnie za to nieprzemyślane zachowanie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.” – informuje nas Tomasz Kruszyna, oficer prasowy koneckiej policji.

Natomiast wczoraj rano nieznany sprawca włamał się… również do Volkswagena Golfa. Tym razem rzecz działa się w Końskich na parkingu znajdującym się w obrębie Osiedla Warszawska. Złodziej ukradł radio, cztery dywaniki, gaśnicy, odblaskową kamizelkę oraz chemię samochodową. Właściciel auta wycenił straty na 224 zł.

REKLAMA

Dodaj komentarz