REKLAMA

Mali Strażacy ze Stąporkowa na Wielkich Zawodach

W minioną sobotę Mali Strażacy ze Stąporkowa wzięli udział w II Halowych Zawodach Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. Odbyły się one w Zakrzowie, a ich stawką był Puchar Przechodni Marszałka Województwa Opolskiego.

REKLAMA


W sobotę 29 lutego Mali Strażacy Stąporków po raz pierwszy, jako jedyna jednostka reprezentująca województwo świętokrzyskie, wzięli udział w II Halowych Zawodach Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Zakrzowie w województwie opolskim. Mali druhowie zmierzyli się ze sobą w 6 konkurencjach. Były to między innymi: rozwinięcie bojowe, sztafeta pożarnicza, ”trzy nogi”, „wodociąg”, bieg z jajkiem, „skręcanie śrubek”.

Suma zdobytych punktów przez małych mieszkańców gminy Stąporków pozwoliła na zdobycie 12 miejsca w zawodach, zajmując tym samym miejsce w połowie zebranych na Opolszczyźnie drużyn. Jak podkreślają dorośli reprezentanci Małych Strażaków ze Stąporkowa: – „Było to dla nas niesamowite doświadczenie, które na pewno przełoży się na naszą codzienną pracę w trakcie zbiórek. Staramy się swoimi działaniami nie tylko propagować ideę pomocy drugiemu człowiekowi, ale przy okazji promować gminę Stąporków i całe województwo. Nasz wyjazd nie mógłby dojść do skutku, gdyby nie pomoc kilku osób i firm za co serdecznie dziękujemy”.

REKLAMA

Tekst: Dorota Ogonowska

Zdjęcia (Mali Strażacy Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *