REKLAMA

Mamy niesamowitych uczniów – oto najmądrzejsze głowy powiatu [wideo, zdjęcia]

We wtorek, 17. listopada w Starachowicach miała miejsce uroczysta gala wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Wśród nich było kilku przedstawicieli naszego regionu. 

REKLAMA

Kilka dni później sukcesy niezwykle zdolnych nastolatków postanowił docenić Starosta Konecki. Bogdan Soboń ugościł u siebie nie tylko uczniów, ale i ich rodziców oraz dyrektorów i wychowawców. Gospodarz gratulował tak fantastycznych wyników, ale i podkreślał jak wielką rolę w życiu człowieka odgrywa wiedza.

– „Myślę, że każdy jeżeli pracuje czy uczy się to chce dostrzec może nie pochwał od innych, ale jakiegoś potwierdzenia tego co robi. Myślę, że każdy się stara żeby te wyniki, osiągnięcia były jak najlepsze to i ta satysfakcja w tym względzie jest o wiele, wiele większa. To co się Jaś, czy Małgosia w młodości nauczy to najczęściej ma już do końca życia. Wiedza jest potęgą. Ona pomaga na każdym stanowisku, a zwłaszcza jeżeli chodzi o stanowiska publiczne, czy samorządowe to tym bardziej, bo człowiek znajduje się w różnych sytuacjach, różnych kręgach i wtedy ta wiedza jest niezbędna.” – mówił Bogdan Soboń.

REKLAMA

O każdym z młodych pasjonatów wiedzy ciepłe słowa wypowiadali też ich dyrektorowie.

„Julia jest pasjonatką – to wiem od mamy – czytania książek. Uczy się, mówi, że dużo, bo cztery godziny dziennie. To już sami powiedzcie czy to dużo, porównajcie to do siebie. Gro czasu przeznacza właśnie na czytanie książek. Jest ona niezwykle zdolną osobą.”  – chwalił Julię Gołąb dyrektor I LO im. KEN Wojciech Jasnos.

Wśród wyróżnionych przez Prezesa Rady Ministrów znaleźli się: Mikołaj Czerski z ZDZ-tu, Paulina Deszczyńska z ZSP nr 3 w Końskich, Julia Gołąb z I LO im. KEN, Sylwia Mazur z ZSP nr 2, Michał Młodawski z ZSP w Stąporkowie, Paulina Niewęgłowska z ZSP nr 1 w Końskich z najwyższą średnią spośród wszystkich nagrodzonych wynoszącą 5,94, a także Monika Zielińska z II LO w Końskich.

Po wręczeniu upominków od Starosty laureaci opowiadali krótko o swoich życiowych planach. Te wypowiedzi znajdą Państwo w naszym materiale wideo. Poza stypendystami Premiera, dyrektor popularnego „Nowego Ogólniaka” Beata Salata wspomniała o trójce uczniów wyróżnionych przez Ministra Edukacji Narodowej: Piotrze Ambroszczyku, Konradzie Komisarczyku i Aleksandrze Łyczku. Wszyscy oni są podopiecznymi świetnego nauczyciela matematyki Pawła Dziuby.

Galeria:

Koneccy stypendyści Prezesa Rady Ministrów 08

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *