REKLAMA

Maraton inwestycyjny w gminie Fałków trwa! [wideo]

2024 rok to w gminie Fałków dalsza realizacji zapowiadanych inwestycji. Gmina zamierza w najbliższych miesiącach między innymi oddać do użytku nowe przedszkole, ale i zakończyć wielki proces modernizacji dróg. Na jej terenie nie będzie już traktu, który nie miałby nawierzchni asfaltowej.

REKLAMA

„Jeżeli chodzi o tak zwane twarde inwestycje, czyli budowę dróg, chodników, kanalizację, oświetlenie uliczne, budowę przedszkola, parkingów, placów zabaw, siłowni to kwota około 50 mln złotych, a w tym 40 mln złotych to środki pozyskane z zewnątrz. Myślę, że w historii naszej gminy tak bogatego czasu w inwestycje nie było. Na to wskazują rankingi, które w ostatnim czasie są przedstawiane. Tam plasujemy się na pierwszym miejscu w powiecie, w województwie, ale i na czołowych miejscach w kraju”  – mówi nam Henryk Konieczny, wójt gminy Fałków.

Nowe drogi asfaltowe powstać mają w Skórnicach, Wąsoszu, Woli Szkuckiej, Fałkowie,   To też jezdnie łączącę Czermno i Zuzowy w gminie Przedbórz oraz Studzieniec z Olszamowicami. To w większości bardzo małe odcinki. Gmina chce w tym roku zakończyć asfaltowanie wszystkich dróg, które pozostały do zrobienia -„Jest tych odcinków bardzo dużo, może nie są kilometrażowo bardzo długie, ale najważniejsze byśmy w tym roku temat dróg zamknęli”  -„W tym roku dokończymy resztę dróg naszych gminnych. Już wchodzą wykonawcy na place budów i myślę, że te rzeczy w tym roku ukończymy […] „Jest tych odcinków bardzo dużo, może nie są kilometrażowo bardzo długie, ale najważniejsze byśmy w tym roku temat dróg zamknęli”  – mówi Konieczny.

REKLAMA

Drogi to nie wszystko, bo najbardziej widowiskowy jest projekt budowy nowe przedszkola, w gminie Fałków kończy się też modernizacja oświetlenia –„Trwa w tej chwili budowa przedszkola w Fałkowie i ona też w najbliższym czasie, w 2-3 miesiące będzie zakończona i oczywiście przedszkole ruszy od 1 września. Z inwestycji mamy też dobudowę oświetlenia ulicznego. Chcę powiedzieć, że na terenie naszej gminy praktycznie całe oświetlenie uliczne zostało wymienione na ledowe. Jesteśmy i tu w powiecie, jak i województwie w grupie nielicznych gmin, gdzie te rzeczy związane z wymianą oświetlenia na energooszczędne zostały wykonane” – dodaje wójt gminy Fałków.

Dobudowane ma zostać tam jeszcze około 100 lamp fotowoltaicznych i ledowych w takich miejscowościach jak Starzechowice, Fałków, Wąsosz, Sulborowice. Gmina Fałków sporządza też dokumentacje na budowę kanalizacji dla wiosek: Olszamowice-Porąbka, Sułków, Gustawów, Smyków, Studzieniec i częściowo w ostatnich domach w Skórnicach.

O tych wszystkich zadaniach będziemy Państwa jeszcze informować.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *