REKLAMA

Uczniowie odbyli kurs narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej [zdjęcia]

W dniach 26 lutego – 1 marca w ZSP Stąporków realizowany był projekt narciarski i snowboardowy pt. „Uzależnia mnie tylko sport”. 24 uczniów wzięło udział w kursie, który po raz pierwszy odbył się w Tatrach na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej.

REKLAMA

W poniedziałek 26 lutego uczniowie szkoły wyruszyli do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie przez pięć dni zdobywali umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie na stoku „Rusiń – Ski”. Kurs był prowadzony przez wykwalifikowanych instruktorów.

REKLAMA

Program wyjazdu był bardzo intensywny. Atrakcją dla uczniów były łyżwy, kulig i relaks na termach.  Ważnym aspektem wyjazdu były przede wszystkim walory turystyczne, integracja młodzieży i dobra zabawa. Młodzież uczestniczyła również w zajęciach profilaktycznych, odnośnie zdrowego trybu życia i wypływu używek na zdrowie, które poprowadziła Małgorzata Kosmala.

W projekcie uczestniczyli uczniowie, którzy wykazali się przede wszystkim dużym zaangażowaniem w inicjatywy sportowe realizowane w szkole. Wniosek na realizację projektu opracowała Justyna Serek we współpracy z Łukaszem Kwietniem oraz dyrektor Anną Misiowiec. Opiekę nad uczniami sprawowali: Klaudia Kwiecień, Małgorzata Kosmala, Monika Grabusińska i Łukasz Kwiecień.

Warto podkreślić, że projekt narciarski organizowany jest w ZSP Stąporków od wielu lat. Dotychczas wyjeżdżano do Krajna, gdzie ponad 300 uczniów zdobyło umiejętność jazdy na nartach.

Projekt realizowany był dzięki dotacji Urzędu Miasta w Stąporkowie, a organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Staszic”.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

Dodaj komentarz