REKLAMA

Matura 2021: Matematyka. Relacjonują koneccy licealiści [wideo, zdjęcia]

Absolwenci ostatnich klas szkół średnich w całym kraju, także w powiecie koneckim przystąpili dziś do egzaminu maturalnego z matematyki.

REKLAMA

Zgodnie z relacji absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich największe trudności sprawiły zadania z geometrii. Kilka z nich dotyczyło też m. in. prawdopodobieństwa czy funkcji. Jednak pomimo stresu związanego z egzaminem dobry humor dopisywał maturzystom z „Nowego Ogólniaka”. A jak im poszło?

„Poszło mi bardzo średnio. Sporo było funkcji, wydaje mi się, że nie przygotowałam się wystarczająco dobrze. Jak będzie 30% to będę przeszczęśliwa” – opowiada nam Zuzia.

REKLAMA

„Ostatnie zadanie wymagało trochę myślenia, było to zadanie o trójkącie – trzeba było znaleźć jeden wierzchołek, podane były dwa inne. Jest szansa na maksymalną liczbę punktów” – mówi nam Kacper.

„Wydaje mi się, że poszło mi dobrze. Generalnie nie miałam jakichś większych problemów, nie jestem pewna co do zadań z kombinatoryki i prawdopodobieństwa, ale nie byłam z tego nigdy jakoś wybitnie dobra. Myślę, że powinno być powyżej 80%” – relacjonuje nam Kasia.

Najwięcej absolwentów pisało maturę w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich – 122. W I LO w Końskich podejście do matury zadeklarowało 100 osób, w „Ekonomiku” 82, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie 55 maturzystów z liceum ogólnokształcącego i technikum, a w „Mechaniku” 53 absolwentów. Spośród placówek niepublicznych w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Końskich do egzaminu przystąpiło 29 maturzystów, natomiast w CKU Patronus w Radoszycach – 17. Łącznie w powiecie koneckim do przynajmniej jednego egzaminu maturalnego podchodzi 458 osób.

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje o zmianach, jakie wprowadzono w arkuszu z matematyki:

– zmniejszono (o 5 pkt) liczbę zadań do rozwiązania w arkuszu egzaminacyjnym (przede wszystkim w zakresie zadań otwartych), przy zachowaniu pełnego czasu przeprowadzania egzaminu (170 minut).

Jutro maturzyści będą rozwiązywać egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Większość uczniów wybrała język angielski. Szczegółowy harmonogram tegorocznych matur znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz