REKLAMA

Termy rodem z Uniejowa w Radoszycach? Coraz bliżej realizacji

Geotermalny projekt przy zalewie „Antoniów” w gminie Radoszyce jest w toku. Ruszył przetarg na wykonanie kąpielisk oferujących dostęp do wody pochodzących z ciepłych źródeł, która przejawia właściwości lecznicze. Projekt jest ambitny i zdaniem włodarzy – jak najbardziej wykonalny. 

REKLAMA

Inwestycja ma opiewać na około 100 milionów złotych. Gmina liczy na dofinansowanie nawet 95% kwoty, o czym informował nas burmistrz Michał Pękala. Włodarze chcą pozyskać środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na odwierty, a także z Funduszy Norweskich i z nowej perspektywy Unii Europejskiej.

REKLAMA

Kąpieliska planowane są na północ od zalewu „Antoniów”, ale na to przyjdzie nam czekać jeszcze kilka lat. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Pod koniec kwietnia złożono zapytanie cenowe w sprawie projektu o nazwie „Wykonanie otworu hydrogeologiczno-rozpoznawczego przy zbiorniku wodnym 'Antoniów’ dla udokumentowania wód termalnych w gminie Radoszyce”. Kwota, jaką urząd chce przekazać na ten cel ma mieścić się w granicach 50 tys. – 130 tys. złotych netto. Zamówienie ma zostać zrealizowane do 30 września bieżącego roku.

Gmina obecnie czeka na zgłoszenia ofert. Termin ich przyjmowania mija 14 maja o godzinie 10:30. Tego samego dnia o godzinie 10:45 odbędzie się zebranie w sali narad urzędu, podczas którego otwarte zostaną wszystkie oferty.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *