REKLAMA

Matura 2024: Matematyka. Wrażenia maturzystów po egzaminie [WIDEOSONDA]

W środę 8 maja maturzyści z całej Polski, w tym także z powiatu koneckiego, zmierzyli się z królową nauk, czyli matematyką. Czy było trudno? Jak poszło młodym dorosłym podczas egzaminu? Co znalazło się w arkuszu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszej wideosondzie. Tym razem maturzyści twierdzą, że jedno z zadań było dla nich bardzo trudne. 

REKLAMA

Egzamin dojrzałości z matematyki, absolwenci szkół średnich rozpoczęli o godzinie 9:00. Na rozwiązanie arkuszy mieli oni 180 minut w przypadku formuły z 2023 roku oraz 170 minut w formule z 2015 roku. Po zakończeniu zmagań z królową nauk zapytaliśmy młodych dorosłych o to, co znaleźli na kartach maturalnych oraz jak im poszło. Zobaczcie odpowiedzi w materiale wideo!

REKLAMA

Nasi rozmówcy narzekali na zadania związane z bryłami i geometrią. To one głównie sprawiły im trudność. O tym jakie zadania były w arkuszu i które z nich były najtrudniejsze tuż po egzaminie opowiadali nam maturzyści z II LO w Końskich.

Przypomnijmy, że w powiecie koneckim do egzaminów dojrzałości w 2024 roku podchodzi 408 osób. Najwięcej w II LO – 125 osób, w I LO 117 osób, w ZSP nr 3 44 absolwentów, w ZSP nr 1 39 młodych dorosłych, w koneckim ZDZ 28 osób, a w ZSP w Stąporkowie 55 maturzystów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *