REKLAMA

Matura z angielskiego. Maile z groźbami spływają, alarmów nie ma

We wtorek podjęto decyzję o zaplombowaniu wejść do szkół. Policjanci w całym kraju, w tym również w powiecie koneckim zabezpieczali wejścia, a następnie przez całą noc pilnowali placówek tak by zminimalizować ryzyko podłożenia ładunków wybuchowych. Dzisiaj wiemy, że dzięki temu w żadnej z placówek w powiecie koneckim nie ogłoszono alarmu bombowego, choć maile z groźbami prawdopodobnie spływają. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Po poniedziałkowych i wtorkowych ewakuacjach oraz alarmach bombowych policja wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną podjęły decyzję by zabezpieczać drzwi wszystkich jednostek, w których odbywają się egzaminy, a następnie przez całą noc pilnować szkół. –„Takie działania dają nam pewność, że wszystkie z alarmów okażą się nieprawdziwe, dzięki temu marginalizujemy ryzyko” – mówi nam Kamil Tokarski, rzecznik prasowy KWP w Kielcach.

Na środę zaplanowano egzamin z języka angielskiego. Do kilku szkół w powiecie koneckim prawdopodobnie ponownie wpłynęły maile z groźbami dotyczącymi podłożenia ładunków wybuchów. Jednak tym razem nie było potrzeby ogłaszania alarmu –„Na ten moment nie dostaliśmy żadnej informacji o potrzebie sprawdzania budynku szkolnego” – mówi Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

REKLAMA

Maturę w powiecie koneckim zdaje 454 uczniów. Zdecydowana większość z nich w środę pisze egzamin z języka angielskiego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *