REKLAMA

Matura z matematyki 2022. Jak poradzili sobie uczniowie? [WIDEOSONDA]

Za nami matura 2022 z matematyki. Do czwartkowego egzaminu przystąpiło prawie 290 tysięcy absolwentów szkół średnich z całej Polski, z czego 444 z nich to mieszkańcy powiatu koneckiego. Sprawdziliśmy jak młodzież poradziła sobie z matematycznymi obliczeniami, jak trudna okazała się być tegoroczna matura i jakie zadania wyjątkowo ich zaskoczyły.

REKLAMA

Spośród wszystkich osób, które przystąpiły do egzaminów w powiecie koneckim najliczniejsi byli absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. W szkolnych ławkach zasiadło 136 maturzystów tej szkoły. Z I LO w Końskich było to 115 maturzystów, Technikum nr 1 Końskie liczy ich sobie 56, Technikum nr 3 – 76, Liceum Ogólnokształcące w Stąporkowie – 17, a Technikum w Stąporkowie i Zakład Doskonalenia Zawodowego – 22.

REKLAMA

Jak się okazuje najwięcej trudności przysporzyły naszym rozmówcom zadania otwarte, zwłaszcza te za 4 i 5 punktów. Mimo wszystko większość osób twierdzi, że tegoroczna matura poszła im nie najgorzej i liczą na satysfakcjonujące wyniki. Niektórzy nie są jeszcze zdecydowani, jaką ścieżkę obiorą po skończonej szkole średniej. Młodzi absolwenci są jednak pełni nadziei i z pozytywnym nastawieniem patrzą w przyszłość. W piątek większość naszych maturzystów przystąpi do egzaminu z języka angielskiego.

Uczniowie z Końskich i okolic opowiedzieli nam o swoich odczuciach i planach oraz rozterkach w wideosondzie, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *