REKLAMA

Mechanicy w ZSP 1 będą kształcić się w lepszych warunkach! [wideo, zdjęcia]

W Zespole Szkół Pondapodstawowych nr 1 w Końskich zakończył się remont warsztatu dla mechaników samochodowych. Pojawiły się w nim między innymi dwa nowoczesne podnośniki. Wcześniej do użytku oddano świetnie wyposażone pomieszczenie do diagnostyki samochodowej. Dzięki temu uczniowie mogą odbywać praktyki, ale i zdawać egzaminy zawodowe w naprawdę dobrych warunkach. 

REKLAMA

„Zmieniło się wszystko w tym miejscu. Kiedyś były tutaj zajęcia na kierunku technik odlewnik. W tej chwili pracownia jest wyremontowana, zmodernizowana. Dzięki pieniądzom z projektów unijnych pozyskaliśmy dwa podnośniki. Mamy wentylację, klimatyzację. W tym roku uczniowie będą mogli zdawać egzamin na kierunku TPS na identycznych stanowiskach, identycznych podnośnikach i mając do dyspozycji identyczne samochody, a to również jest bardzo ważne”  – mówi Beata Jakubowska, dyrektor ZSP 1 w Końskich.

W ostatnich latach w części praktycznej egzaminu zawodowego nastąpiła istotna zmiana jakościowa. Jest ona oceniana przez zewnętrznego egzaminatora i odzwierciedla zadania, które realnie wykonuje się w miejscu pracy. Tym ważniejszym jest więc dobre przygotowanie do nich i zdawanie na sprzęcie, który się zna i na co dzień z niego korzysta. Warsztaty w popularnym „Mechaniku” z roku na rok wyglądają coraz nowocześniej. To zasługa władz powiatu koneckiego, które inwestują w to miejsce; funduszy europejskich, ale i absolwentów, którzy pomagają w szkolnych remontach -„W tym miejscu chciałabym wszystkim bardzo serdecznie podziękować. Na ich pomoc zawsze możemy liczyć. Nie wszystko da się zrobić z pieniędzy unijnych, a nasi absolwenci zawsze są otwarci na nasze prośby, chętnie pomagają i to duży plus. To też znaczy, że dobrze ich wykształciliśmy” – tłumaczy dyrektor Jakubowska.

REKLAMA

Starosta konecki Grzegorz Piec podkreśla, że inwestowanie w szkolenie praktyczne i edukację zawodu to przyszłość dla naszego regionu –„Szkoły branżowe są bardzo ważnym aspektem działania naszego powiatu. Odpowiadamy za szkoły średnie, a na rynku pracy widać, że potrzeba fachowców. Dzisiaj na tym warsztacie widać, że idziemy w kierunku kształcenia profesjonalnych pracowników w różnych branżach […]  Trzeba iść w tym kierunku. W najbliższym czasie spotkamy się z pracodawcami by określić jakie kierunki wprowadzać by ta młodzież kiedy kończy edukację miała więcej możliwości znalezienia pracy tutaj u nas” – mówi nam Grzegorz Piec, starosta konecki.

Nic więc dziwnego, że „Mechanik” na nowy rok szkolny otwiera nowe kierunki – „Uruchamiamy nowe kierunki. Będziemy próbować uruchomić trzy nowe kierunki: technik logistyk, technik spawalnictwa i technik budownictwa. Wszystkie kierunki zajęcia praktyczne będą miały tutaj na warsztatach szkolnych”  – zdradza dyrektor Jakubowska.

Warto dodać, że zdawalność egzaminów zawodowych w ZSP 1 jest bardzo wysoka, na kierunkach Technik Pojazdów Samochodowych, czy Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej wynosi ona blisko 100%.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *