REKLAMA

Medale Koneckiego Klubu Karayte Kyokushin na Pucharze Polski! [zdjęcia]

Złoto Oliwii Małeckiej i brązowe krążki Martyny Białeckiej i Amelii Łyczek – to dorobek Koneckiego Klubu Karate Kyokushin w Pucharze Polski, który w weekend rozegrano we Włocławku. 

REKLAMA

Oliwia Małecka na najwyższym stopniu podium.

W Pucharze Polski, który się odbył we Włocławku wystartowało 560 zawodników ze 112 klubów z całego kraju. Konecki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 7 karateków – Oliwia Małecka, Martyna Białecka, Amelia Łyczek, Zofia Kozielska, Olgierd Kozielski, Jakub Owczarek i Filip Nowocień. Oliwia Małecka zdobyła złoty medal w kategorii juniorek młodszych +55 kg; Martyna Białecka i Amelia Łyczek zdobyły brązowe medale w kategorii młodziczek +50 kg –„Pecha miał nasz wicemistrz Polski ze Szczecina Jakub Owczarek, który otrzymał upomnienie i ono zaważyło na przegranej. Dwie walki wygrała Zofia Kozielska, która dotarła do ćwierćfinału. Dobre walki stoczyli również Filip i Olek” – relacjonuje Mateusz Garbacz, trener koneckich karateków.

Obecnie wydaje się, że Puchar Polski jest najbardziej liczną imprezą w kraju dla grup wiekowych poniżej wieku seniora. Mogą w nim brać udział zawodnicy od 12 roku życia (liczone lata kalendarzowe). Roczniki 2007-2006 to młodzicy, 2005-2004 – juniorzy młodsi i 2003, 2002 i osoby z 2001, które są niepełnoletnie w dniu zawodów to juniorzy. Potem są seniorzy a dla zawodników powyżej 35 roku życia dedykowana jest kategoria masters (oldboy) –„Osobiście podczas tworzenia kalendarza imprez na pierwszym miejscu stawiam oficjalne turnieje Polskiego Związku Karate i są to Mistrzostwa Polski i Puchar Polski oraz Mistrzostwa Makroregionu Południowego, bo w jego obszarze znajduje się nasz Klub. Na równi z nimi są zawody Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, które we wskazanych grupach wiekowych mogą dać kwalifikację na Mistrzostwa Europy” – tłumaczy nam trener Garbacz i dodaje –„Z pozostałych zawodów staramy się wybierać najmocniejsze sportowo, dodatkowo ważne dla nas jest aby brać udział w zawodach organizowanych w województwie świętokrzyskim ponieważ to naszym zdaniem wzmacnia dyscyplinę w regionie” 

REKLAMA

Karate obecnie przechodzi w Polsce renesans i to jest bardzo budujące. Zwycięstwo na takim turnieju jak Mistrzostwa czy Puchar Polski to duży sukces. Podwójnie więc gratulujemy naszym medalistom!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *